Gulbja un Kverija trumpji tenisa spēlē ir ļoti līdzīgi - spēcīga serve un agresīvs uzbrukums. Vairāk nekā 40 grādu svelmē tos krietni labāk prata izmantot amerikānis, jau ar pirmajām izspēlēm diktējot notikumus kortā. Kverijs pēc cīņas ar smaidu un gandarījumu varēja atzīties, ka tik labi servējam viņš sevi neatminas, bet par Gulbja sekmēm šajā aspektā daiļrunīgi liecina statistika: tikai 46 procentos servju viņam izdevās trāpīt ar pirmo piegājienu. Kopumā latvietis uzvarēja tikai nedaudz vairāk nekā pusē (44/76) izspēļu pie savas serves, un mūsdienu vīriešu tenisā ar šādu sniegumu uzvarēt faktiski ir neiespējami. Tāpat bija krietni par daudz kļūdu un krietni par maz iesisto punktu.
Tikmēr Kverijs savu darbu paveica lieliski, pirmajā setā nedodot Gulbim ne mazāko iespēju apdraudēt savas serves punktus. Neliels kritums amerikānim bija otrā seta sākumā, kad Gulbis arī vienīgo reizi «lauza» pretinieka servi, taču viņš tūdaļ atbildēja ar līdzīgu sasniegumu, atjaunoja līdzsvaru un drīz vien panāca arī pārsvaru. Tikai pašā pēdējā brīdī, kad jau ūdens smēlās mutē, Gulbis vairākas reizes pēc kārtas nospēlēja savā līmenī, taču arī šo izšķirošo punktu Kverijs uzvarēja un satrieca latvieti nieka pusotrā stundā.
Gulbis nekad nav slēpis ambīcijas ielauzties pasaules ranga labāko desmitniekā, un pagājušajā gadā parādītais sniegums ļauj ticēt, ka latvietim tas ir pa spēkam. Tiesa, to sasniegt var liegt pieticīgais sniegums Grand Slam turnīros, kuros iespējams nopelnīt visvairāk ranga punktu. Šonedēļ Melburnā viņš šādas raudzes sacensībās startēja 26. reizi karjerā, un tikai trijās no tām viņš pārvarējis otrās kārtas barjeru. Vēl vairāk - pirmās divas (astotdaļfināls US Open un ceturtdaļfināls French Open) bija tālajā 2007. un 2008. gadā.
Austrālijā nopelnītie 45 punkti ļaus nepiedzīvot lielu kritienu pasaules rangā, taču jau nākamajos turnīros Gulbim ranga punkti būs ne tikai jāizcīna, bet arī jāaizstāv.