Rīgā +16 °C
Ceturtdiena, 10. oktobris
Druvis, Arvīds, Arvis

Atšķirīgās kategorijās

Dominējot visos spēles elementos, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība 2015. gada Eiropas čempionāta pirmajā mājas spēlē trešdien Arēnā Rīga ar 86:66 sagrāva Slovākiju. Ainara Bagatska vadītajai komandai tā bija otrā uzvara tikpat spēlēs, taču līdzīga bilance ir arī nākamajiem pretiniekiem rumāņiem. Tas nozīmē, ka savstarpējā spēle svētdien Rīgā būs īpaši svarīga, lai izcīnītu uzvaru apakšgrupā un bez rēķināšanas iegūtu ceļazīmi uz finālturnīru.

Pacietīga spēle, cenšoties izmantot pretinieku dažkārt gauso atgriešanos aizsardzībā, - tādus uzdevumus pirms spēles izvirzīja Latvijas izlases treneri. Kaut arī komanda apzinājās atšķirību spēku samēros, svarīgi bija laukumā to arī pierādīt. Lielā mērā uzdevumi tika izpildīti, jo tieši ar pacietīgu spēli izdevās jau pašā sākumā iegūt nopietnu pārsvaru, ko slovāki līdz pat beigām nespēja apdraudēt. Tiesa, pirmajās minūtēs bija jūtama neliela mandrāža, ko var skaidrot ar pirmo izgājienu savu skatītāju priekšā kopš pagājušās vasaras. Līdzīgi kā turnīra pirmajā spēlē Zviedrijā, uzbrukuma smailē tika virzīts Kaspars Bērziņš, taču bumba pēc viņa metieniem no groza apakšas spītīgi nekrita cauri tīkliņam. Drošāks izrādījās otrs centra uzbrucējs Mārtiņš Meiers, kurš ar vairākiem precīziem metieniem iekustināja komandas uzbrukuma vezumu. Iegūstot pirmo pārsvaru, izdevās pārliecinoši iegūt un noturēt spēles pavedienu, un vienīgais vērā ņemamais kritums tika sagaidīts vien trešās ceturtdaļas vidū, taču arī deviņu punktu izrāviens Slovākijas basketbolistiem nedeva ne mazākās izredzes lauzt spēles gaitu. Lai gan otrajā puslaikā pārsvars neturpināja pieaugt ar sākotnējo intensitāti, Latvijas izlases pārsvars uz rezultāta tablo saglabājās ap stabiliem divdesmit punktiem.

Uzteicama bija arī Latvijas izlases spēle aizsardzībā, lai gan jāatzīst, ka slovāki nesagādāja tai pārlieku lielus pārbaudījumus. Daudz izsaka tas, ka pretinieki pirmo reizi uz soda metiena līnijas stājās vien pēdējā ceturtdaļā, bet nevienam no Latvijas izlases basketbolistiem spēles beigās nebija vairāk par trim piezīmēm. Laukuma saimnieki pierādīja savu pārākumu, sasniedzot ievērojami labāku rezultātu visos statistikas rādītājos.

Vienīgā nelielā vilšanās bija tā, ka neizdevās pietuvoties simts punktu atzīmei, lai vēl vairāk iepriecinātu kuplā skaitā sanākušos līdzjutējus. Pēc pirmā puslaika tas šķita sasniedzams mērķis, jo pat ar pamatīgu rezervi uzbrukumā pretinieku grozā sabira 49 punkti. Otrajā puslaikā rezultativitāte mazinājās, ko var skaidrot gan ar jau līdz tam iekrāto solīdo pārsvaru, gan komandas līderiem doto atpūtu. Galu galā jāapzinās, ka kvalifikācijas turnīrs vēl nav pat pusē, turklāt jau svētdien jāuzņem otra grupas līdervienība Rumānija, kas trešdien savā laukumā pagarinājumā uzvarēja Zviedriju.