Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Ceļazīmi paņēma viesi

Iespēju jau Rīgā nodrošināt vietu 2013. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā un sagaidīt kvalifikācijas sacensību pēdējo kārtu bez satraukuma neizmantoja Latvijas vīriešu basketbola izlase, kas sestdien Arēnā Rīga, 4500 skatītāju atbalstīta, nenolieca Gruziju (70:73). «Brīžos, kad bija iespēja radīt lūzumu, bumba vienmēr tika atdota pretiniekiem tieši rokās,» komandas galvenais treneris Ainars Bagatskis atklāja iemeslu, kāpēc pakaļdzīšanās otrajā puslaikā nebija ar laimīgām beigām.

Kamēr Gruzija var oficiāli sākt gatavoties startam finālturnīrā Slovēnijā, Latvijai pēdējā kārtā vajadzētu uzvarēt Rumānijā, lai nebūtu jāsalīdzina punktu bilance ar citas grupas trešo vietu ieguvējiem.

Mazrezultatīvajā spēles sākumā mazliet pārliecinošāk izskatījās Latvijas basketbolisti, kuri neļāva izvērsties Gruzijas izlases līderiem. Taču otrās ceturtdaļas sākumā pieļautās kļūdas ļāva pretiniekiem ieskrieties. «Acīmredzot mēs, treneri, nespējām līdz spēlētājiem novadīt to, ka Pulens labi met trīspunktniekus un ka Pačuliju nedrīkst atstāt zem groza...» ar ironijas devu lūzuma punktu raksturoja Bagatskis. «Bet, kad pieredzējuši spēlētāji sajūt spēles garšu, viņi zina, ko ar to darīt.» Spēles otrajā ceturtdaļā viesu līderi spēlēja krietni pārliecinošāk un veica divus ievērojamus izrāvienus (0:8 un 0:11), kas ļāva no 20:12 panākt 24:32. Otrajā puslaikā Latvijas basketbolisti kāpināja spēles tempu, jo viesi izmantoja šauru spēlētāju loku. Tas ļāva vairākas reizes pietuvoties un dažbrīd pat pārņemt vadību, taču ikreiz svarīgā brīdī pretinieki neļāva pārņemt iniciatīvu. Galotni pretinieki sagaidīja jau ar gana komfortablu septiņu punktu pārsvaru, ko izdevās sadeldēt, taču ne atspēlēt pilnībā. Pēdējā uzbrukumā no sarežģītām pozīcijām meta Jānis Strēlnieks un Rihards Kuksiks, un bumba grozā neiekrita.

«Ja komanda pret mājiniekiem spēles laikā izdara 33 soda metienus, tad par aizsardzību nevaram runāt. Vairāk nekā puse piezīmju, manuprāt, nebija vajadzīgas,» Bagatskis norādīja uz vēl vienu svarīgu neveiksmes iemeslu. Gruzijas izlases galvenais treneris Igors Kokoškovs pateicās savas komandas pieredzējušajiem spēlētājiem. «Aizmetām garām daudz soda metienu, Latvija mūs atkal pārspēja cīņā par atlēkušajām bumbām. Kopumā varu tikai paslavēt mājiniekus par sniegumu visas spēles garumā.»

Pirms pēdējās kārtas skaidrs, ka Latvijas basketbolisti kvalifikācijas grupā finišēs trešajā vietā, taču svarīgi ir nosargāt vietu starp četriem labākajiem sešu grupu trešo vietu ieguvējiem. Uzvara otrdien Rumānijā latviešiem garantēs ceļazīmi uz finālturnīru. Iespējams, mērķa izpildei var pietikt arī ar četrām uzvarām, jo iekrāta gana laba gūto un ielaisto punktu attiecība, taču zaudējumu pret grupas pastarīšiem nevajadzētu atļauties. Līdzjutēji to nesapratīs.