Hedviga, Helvijs, Eda

DIENA VĒRTĒ PASAULES ČEMPIONĀTU

Vērtējums: 5 no 5

Urugvaja (A grupa)

4. vieta. Madrides Atletico zvaigzne Forlans tik veiksmīgi saturēja kopā komandu, ka tā uzlēca augstāk par savu galvu. Augsti pacelto latiņu noturēt gan nebūs viegli, jo turpmāk arī konkurenti savstarpējās spēlēs būs vēl piesardzīgāki.

Meksika (A)

Vērtējums: 3 no 5

Izstājās astotdaļfinālā. Ja jau slavenais Blanko nāca uz maiņu, tas nozīmē, ka aug labas rezerves... Nolika uz lāpstiņām Franciju, taču vēl pietrūkst rakstura, lai atgūtos pēc nokdauna (nonāca zaudētājos 0:1 pret Argentīnu pēc līnijtiesneša kļūdas).

DĀR (A)

Vērtējums: 2 no 5

3. vieta grupā. No turnīra saimnieces gaidīja labāku sniegumu, taču uzvara pār Franciju un neizšķirts ar Meksiku nav izgāšanās.

Francija (A)

Vērtējums: 1 no 5

4. vieta grupā. Bija viens no zvaigžņotākajiem sastāviem, taču komanda izcēlās ar neorganizētību laukumā un ārpus tā. Būs vajadzīgs laiks, lai kauna traipus nomazgātu.

Argentīna (B grupa)

Izstājās ceturtdaļfinālā. Trenerim Maradonam turnīra latiņa bija par augstu, jo acīmredzami trūka ideju pret vācu disciplīnu un to, kā spilgtāk izmantot supertalantu Mesi.

Dienvidkoreja (B)

Izstājās astotdaļfinālā. Prata izcīnīt punktus (uzvara pār Grieķiju, neizšķirts ar Nigēriju), kas bija nepieciešami, lai izkļūtu no grupas, taču ar ātru futbolu un zvaigzni Parku Džisunu šoreiz bija par maz augstākiem mērķiem nekā astotdaļfināls.

Grieķija (B)

3. vieta grupā. Ēna no komandas, kas 2004. gadā uzvarēja Eiropas čempionātā. Nigērija «nāca pretī», lai nebūtu pavisam jāpaliek nullēs.

Nigērija (B)

4. vieta grupā. Iegāza disciplīnas trūkums, kas noveda pie zaudējuma Grieķijai (no 1:0 iznāca 1:2). Neattaisnoja cerības, ka sarūpēs pārsteigumu vai pat sensāciju.

ASV (C grupa)

Izstājās astotdaļfinālā. Apliecināja, ka futbols labā kvalitātē ir arī Ziemeļamerikā. Atņemtie punkti Anglijai jau grupas pirmajā spēlē nebija tikai apstākļu sakritība.

Anglija (C)

Izstājās astotdaļfinālā. Mediju spiedienu neizturēja ne tikai vārtsargs Roberts Grīns. Treneris Kapello kļūdījās ar akcentiem vidējā līnijā.

Slovēnija (C)

3. vieta grupā. Apliecināja, ka finālturnīrā nebija iemaldījusies nejauši.

Alžīrija (C)

4. vieta grupā. Labāko spēli aizvadīja pret Angliju, taču lielākiem uzdevumiem būs gatava, kad būs meistarīgāks uzbrukums.

Vācija (D grupa)

Vērtējums: 4 no 5

Bronza. Ar skatāmu un rezultatīvu futbolu pārsteidza daudzus. Prata tikt galā ar neērto situāciju grupā pēc zaudējuma serbiem. Spānijas latiņa jaunajiem talantiem gan vēl bija par augstu.

Gana (D)

Izstājās ceturtdaļfinālā. Apliecināja, ka Ganas jauniešu izlases pasaules čempionātu medaļas neiegūst nejauši. Ļāva afrikāņu pašlepnumam nesašļukt pavisam. Pietrūka aukstasinības, jo pavisam reāla bija dalība pusfinālā.

Austrālija (D)

3. vieta grupā. Parādīja raksturu pēc aukstās dušas pret Vāciju (0:4), pieveicot Serbiju un atņemot punktus Ganai.

Serbija (D)

4. vieta grupā. Vienīgā no turnīra dalībniecēm, kas ar trim punktiem palika pēdējā grupā.

Nīderlande (E grupa)

Spēlēja finālā. Prasmīgi izmantoja to, ka galvenais favorītu prožektors bija pavērsts citu izlašu virzienā. Varbūt bija mazāk graciozitātes, taču netrūka stabilitātes.

Japāna (E)

Izstājās astotdaļfinālā. Pārsteidza ne tikai ar izkļūšanu no grupas, bet arī ar saturīgo spēli. Neveiksme 11 metru sitienos liedza ceturtdaļfinālu.

Dānija (E)

3. vieta grupā. No komandas, kas kvalifikācijā aiz sevis atstāja Portugāli un Zviedriju, bija gaidīts vairāk. Pievīla spēle aizsardzībā.

Kamerūna (E)

4. vieta grupā. Patika uzbrukt, nevis aizsargāties. Tiesa, pat ar Eto jaudu uzbrukumā bija par maz.

Paragvaja (F grupa)

Izstājās ceturtdaļfinālā. Bija favorīte cīņā par otro vietu grupā, bet izrādījās, ka meistarības ir vēl vairāk. Ceturtdaļfinālā ne pa jokam pakutināja Spānijas nervus.

Slovākija (F)

Zaudēja astotdaļfinālā. Izkļūšana no grupas debijas reizē ir labs panākums.

Jaunzēlande (F)

3. vieta grupā. Nezaudēja nevienā spēlē, taču arī uzvarēt neizdevās.

Itālija (F)

4. vieta grupā. Nenosargāja 2006. gada pasaules čempionu laurus un godu. Uzplaiksnīja tikai tad, kad ūdens jau smēlās mutē. Izpeldēt neizdevās...

Brazīlija (G grupa)

Izstājās ceturtdaļfinālā. Mācēja iegūt, taču ne atgūt iniciatīvu, tam patraucēja arī pašpārliecinātība. Paldies Dungam, kurš plašākai auditorijai atklāja jaunus līdz šim mazāk pazīstamus meistarus.

Portugāle (G)

Izstājās astotdaļfinālā. Prasmīgi nodrošināja iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, taču cīņā pret Spāniju atdūrās kā pret sienu.

Kotdivuāra (G)

3. vieta grupā. Iesita vairāk vārtu, nekā ielaida, taču otro reizi pēc kārtas palika trešā «nāves grupā».

Ziemeļkoreja (G)

4. vieta grupā. Lai gan beidza ar sliktāko gūto un zaudēto vārtu bilanci turnīrā (1-12), apzīmējums «melnais zirdziņš» nebija pārspīlēts.

Spānija (H grupa)

Spēlēja finālā. Pārsteidza ar zaudējumu Šveicei un viļņveidīgo sniegumu, taču parādīja klasi, kad to vajadzēja visvairāk.

Čīle (H)

Izstājās astotdaļfinālā. Nepaveicās, ka jau astotdaļfinālā bija darīšana ar Brazīliju.

Šveice (H)

3. vieta grupā. Iemantoja papildu cieņu pēc uzvaras pār Spāniju. Varbūt būtu pārsteigusi vēl, ja vien pret Čīli spēles lielākā daļa nebūtu jāspēlē mazākumā.

Hondurasa (H)

4. vieta grupā. Par trim brāļiem Palasiosiem runāja vairāk nekā par Hondurasas sniegumu...