Sestdiena, 12. oktobris
Valfrīds, Kira

Kolumbieši aizvien dejo

Ceturto uzvaru tikpat Pasaules kausa finālturnīra spēlēs Brazīlijā izcīnīja Kolumbijas futbola izlase. Pateicoties spožajam Hamesa Rodrigesa sniegumam, kolumbieši astotdaļfinālā izslēdza pagājušā PK pārsteigumu autoru Urugvaju (2:0) un pieteicās uz šī goda ieņemšanu šovasar Brazīlijā. Ceturtdaļfinālā viņi spēlēs pret turnīra mājiniekiem, kuri dramatiskā mačā pēcspēles sitienos ar 3:2 pārspēja Čīli.

«Mēs zinājām, ka Kolumbija ir ļoti laba komanda, prot kontrolēt bumbu un tai ir ļoti labi spēlētāji, kas strādā komandas interesēs. Pirmajā puslaikā viņi diktēja tempu, un mēs ielaidām vienus no turnīra skaistākajiem vārtiem,» lūzuma brīdi spēlē noteica Urugvajas izlases treneris Oskars Tavaress. Hamess Rodrigess patiešām guva fantastiskus vārtus, kļūstot par rezultatīvāko futbolistu čempionātā - viņam ir pieci vārti. Četri četrās spēlēs ir Neimaram, bet argentīnietim Lionelam Mesi un vācietim Tomasam Milleram ir četri vārti trīs mačos. Tāpēc nav brīnums, ka pēc šīs spēles neviens neskopojās ar komplimentiem Hamesa virzienā. Tavaress nodēvēja Rodrigesu par šī PK labāko futbolistu un pat vairāk - salīdzinājis ar Maradonu.

«Es nedomāju, ka pārspīlēju. Mēs ļoti centāmies viņu ierobežot, bet viņš nemitīgi atbrīvojās un lika manīt savu klātbūtni,» paskaidroja Tavaress, kurš 22 gadus veco Rodrigesu pazīst piecus gadus.

Cik gan tur trūka, lai Kolumbijas panākumus gūtu Čīle. Pēc 1:1 pamatlaikā astotdaļfinālā pret Brazīliju papildlaika pēdējās minūtēs čīliešu uzbrucējs Maurisio Pinilja bumbu trieca pret vārtu pārliktni. Pēcspēles sitienu sērijā to pašu vārtu staba izturību pārbaudīja Čīles aizsargs Gonzalo Hara. Ar 3:2 uzvarēja Brazīlija, un tās galvenais treneris Felipe Skolari pēc mača arī atklāti pateica: «Mums paveicās!»

Par galveno varoni gan kļuva Brazīlijas vārtsargs Žuljo Sezars. Pirms četriem gadiem DĀR viņa kļūda izgājienā no vārtiem maksāja komandai dārgi - atzīts Nīderlandes pārākums un jābrauc mājās. Šoreiz klubu sezonu neveiksmīgi aizvadījušais Sezars nelika līdzjutēju miljoniem vilties, viņš atvairīja čīliešu pirmos divus 11 metru sitienus. «Biju ļoti emocionāls pirms četriem gadiem, un tagad es atkal raudāju, taču šoreiz - aiz laimes,» atklāja mača galvenais varonis Sezars.