Kaut arī pēdējās nedēļas laikā uz robežas ar Igauniju tika aizturētas septiņas ieceļotāju melnajā sarakstā iekļautas personas, kuras, iespējams, bija plānojušas provokācijas, paša gājiena laikā neizcēlās neviens vardarbīgs incidents. Nav pat ziņu par izrakstītiem administratīvajiem protokoliem, _Dienai_ skaidroja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārstāve Sigita Pildava, kura piebilda, ka citu tik mierīgu 16. martu pēdējos gados pat neatceroties.
Pasākuma norisi klātienē uzraudzīja arī VP vadītājs Artis Velšs un iekšlietu ministre Linda Mūrniece (Vienotība). Viņa neilgi pirms gājiena sākuma personīgi aprunājās arī ar vienu no tā vadītājiem Visu Latvijai! līderi Imantu Parādnieku. «Brīdināja, ka pretinieki ir «nobruņojušies» ar skaļruņiem un noteikti mēģinās provocēt, lai mēs esam gatavi. Mums jau vienalga, viņi vairāk paši sevi pazemo,» viņš pēc tam skaidroja žurnālistiem. Starp gājiena dalībniekiem bija manāmi arī vairāki citi VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas deputāti, viens no gājiena organizatoriem Daugavas vanagi Latvijā pārstāvis, Rīgas domes deputāts Jānis Atis Krūmiņš (PS), kā arī savulaik par Uzvaras pieminekļa spridzināšanu tiesātais pērkoņkrustietis Igors Šiškins.
Par spīti brīdinājumiem, leģionāriem nonākot līdz Brīvības piemineklim, daži desmiti «antifašistu», kas tur pulcējās, īpašas aktivitātes neizvērsa, aprobežojoties ar īsām uzrunām latviešu un krievu valodā. Bija arī mēģinājumi skandēt saukļus, piemēram, «Nē - fašismam!», tomēr atsevišķi protestētāju pulciņa dalībnieki šo aktivitāti īpaši nopietni acīmredzot neuztvēra, ieskanējās arī populārā hokeja kluba sauklis «Dinamo, Dinamo!». Daži «antifašisti» bija tērpušies nu jau par tradīciju kļuvušajos strīpainajos cietumnieku tērpos, un šur tur bija manāms arī Krievijas impērijas armijas simbols Georga lente. Viņi turēja plakātus ar dažādiem saukļiem, tomēr aktīvās debatēs iesaistījās tikai atsevišķi cilvēki.
Ap pusdienlaiku lielākā daļa gājiena dalībnieku jau bija nolikuši ziedus pie Brīvības pieminekļa un izklīduši, vien neliels pulciņš turpināja dziedāt tradicionālās leģionāru dziesmas. Kā ierasts, 16. marta pasākumi bija piesaistījuši arī lielu mediju uzmanību, un starp žurnālistiem, kuri līdz noslēgumam uzkavējās Brīvības pieminekļa apkārtnē, bija manāmi arī kaimiņvalstu pārstāvji.
L. Mūrniece žurnālistiem atzina, ka «šī ir tā diena, kad tiešām varam lepoties ar policistu darbu», jo kārtība bijusi nodrošināta un klātesošo policistu skaits un stāja bijuši pietiekami, lai cilvēki, kuri būtu vēlējušies veikt provokācijas, no šādiem nodomiem atteiktos. Viņa piebilda, ka esot priecīga, ka abām pusēm dotas pietiekamas iespējas paust savu viedokli, tajā pašā laikā nodrošinot, ka nav iespēju izcelties konfliktiem.