Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Neuzminēja ar vārtsargu

Nenoturēja pretinieku līderus un neizglāba vārtsargs. Divi galvenie iemesli, kāpēc pārtrūka Rīgas Dinamo piecu spēļu uzvaras sērija. Dinamo izbraukumā zaudēja Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētajam Novosibirskas Sibirj (3:5). Rīdziniekiem divus vārtus guva Sandis Ozoliņš, vienus - Mārtiņš Karsums. Nākamā spēle ceturtdien Ufā ar Salavat Julajev.

Trāpījuši «desmitniekā» ar Māra Jučera sūtīšanu vārtos pagājušās piektdienas spēlē Novokuzņeckā ar Metallurg, šoreiz Dinamo treneri vārtsargu izvēlē aizšāva garām. Nomināli pirmais numurs Kriss Holts bija palīdzējis svētdien izcīnīt uzvaru Habarovskā pār Amur, tomēr tika izlemts atgriezties pie Jučera kandidatūras.

Otrā perioda sākumā pie rīdziniekiem 2:1 labvēlīga rezultāta Jučers nenoreaģēja uz Aleksandra Suglobova tālmetienu un pēc trijām minūtēm pēc viegla metiena atsita ripu sev priekšā. Artjoms Krjukovs panāca pārsvaru mājiniekiem (3:2), bet Jučers steigšus tika nomainīts pret Krisu Holtu.

Jāatzīst, ka Sibirj uzbrukuma līderu manevriem nespēja izsekot līdzi arī rīdzinieku aizsargi. Pirmajā ielaistajā ripā Jēkabs Rēdlihs ar acu skatienu sekoja līdzi Niklasa Luseniusa divcīņai pie apmales ar Jonasu Enlundu, nepamanot, ka aiz muguras, neviena netraucēts, labā metiena pozīcijā ieslido Sibirj bīstamākais spēlētājs Vladimirs Tarasenko. Ceturto vārtu guvumu būtībā arī noorganizēja Tarasenko, viens uz vienu apspēlēdams Gunti Galviņu un vienatnē pret Holtu jau izvirzot Enlundu.

Iepriecināja dinamiešu nesamierināšanās ar mača iznākumu trešajā trešdaļā. Mājinieki tika iespiesti aizsardzības zonā, ko apliecina arī metienu attiecība (17:8 Dinamo labā). Bija vairākas labas izdevības, kurās pietrūka meistarības un veiksmes.

Rīgas Dinamo galvenais treneris Peka Rautakallio pēcspēles komentārā izvairījās no konkrētu spēlētāju kritizēšanas. «Mūsu komanda ļoti labi iesāka spēli, bet otrā perioda sākumā pieļāva virkni kļūdu, kuras ietekmēja spēles rezultātu. Trešajā periodā puiši bija malači, saņēmās un centās izmainīt mača gaitu. Jāņem arī vērā, ka esam garā izbraukumā.»