Vienošanās par sporta un ikdienas formu nodrošināšanu panākta uz četriem gadiem. «Uzskatu, ka šis apģērba ziņā ir augstākais līmenis, kāds Latvijas vieglatlētiem ir bijis,» Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis atzina, ka tādās startēs arī ASV un Vācijas atlēti, kuri cīņā par godalgām līdzekļus netaupa. «Pārrunas veicām vesela gada garumā, lai dabūtu tiešām labu līgumu, kas ir saprātīgs mūsu situācijai,» sacīja Zālītis. Viņš atklāja, ka gada laikā ar ekipējumu jānodrošina 150-200 izlases sportistu. «Jaunatnes izlasēs mainība ir ļoti liela ik gadu, bet pieaugušo izlases dalībniekiem jaunu formu cenšamies nodrošināt vismaz reizi divos gados.»
Jaunos izlases tērpus prezentēja virkne Latvijas olimpiešu, kuri netaupīja komplimentus jaunajam ekipējumam, izsakot cerību, ka tas var palīdzēt sasniegt labāko rezultātu jau tuvākajos startos, taču vienlaikus piebilda, ka ne jau tērps būs tas, kas nesīs panākumus. Svarīgi, lai šajā formā apģērbtais sportists būtu labā gatavībā pārspēt citus. «Man ērtāks allaž bijis krekls bez piedurknēm, jo tad varu ērtāk atvirzīt roku, un tāds, kurš ir mazāk plīvojošs,» Dienai stāstīja nule Eiropas čempiona titulu izcīnījušais šķēpmetējs Zigismunds Sirmais. Viņam gan sarunas brīdī mugurā bija krekls ar piedurknēm, taču sportists atzina, ka tas izvēlēts vien prezentācijai. «Vēl neesmu izvēlējies formu, ar kādu startēšu. Ir pieejami vairāki varianti. Pamēģināšu tos un izlemšu. Nedomāju, ka forma var īpaši uzlabot rezultātu šķēpmešanā, taču, ja tā ir skaista un kvalitatīva, tas var veicināt labāku garastāvokli, kas arī nav mazsvarīgs faktors,» uzsvēra Sirmais.
Uz izskata nozīmi norādīja arī maratoniste Prokopčuka, turklāt viņa uzsvēra, ka tā nav tikai sievišķības izpausme. «Ir svarīgi labi izskatīties. Ja forma nav glīta, tad rodas neērtības sajūta [žestikulē ar ieraušanos sevī - aut.]. Protams, vissvarīgākie ir apavi. Bikses un krekls, ja tie būtiski netraucē, tik ļoti neietekmē rezultātu, bet apaviem jābūt pareiza izmēra un viegliem. Šīs [rāda uz demonstrētajām] vēl ir jāiemēģina, jo ir jauns modelis. Lai arī šobrīd tajās jūtos ļoti komfortabli, īsto ērtumu varēs redzēt tikai pēc ļoti gara treniņa. Var gadīties tā, ka tās ir ļoti labas, kvalitatīvas kurpes, bet man tās vienkārši neiet. Tad jāmeklē kaut kas cits - vai nu pie Nike, vai arī savā skapī. Tur man netrūkst variantu,» smejoties stāsta pieredzējusī sportiste.
Rio Latvijas vieglatlēti Nike formā tikai startēs, bet ikdienā staigās un uz goda pjedestāla kāps Latvijas Olimpiskās komitejas sarūpētajos 4F tērpos. Turpmākajām gaitām gan sarūpēti arī savi parādes tērpi.