Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Zolitūdes traģēdijas lietu nodod prokuratūrai

Valsts policija (VP) vakar nosūtīja Zolitūdes traģēdijas lietu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai - apsūdzību policijas ieskatā vajadzētu uzrādīt astoņām fiziskām personām un pie atbildības saukt četras juridiskas personas.

Kā žurnālistus īpaši sasauktā preses konferencē informēja VP Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, piecām fiziskām personām apsūdzību prasa uzrādīt pēc krimināllikuma 239. panta 2. daļas - «būvnoteikumu pārkāpums, kas izraisījis smagas sekas», savukārt pret trim personām celt apsūdzību pēc panta par valsts amatpersonas pienākumu neizpildi, kā rezultātā radušās smagas sekas. Tāpat policijas izmeklēšanā secināts, ka pie atbildības jāsauc arī četras juridiskas personas. Ņemot vērā, ka policija vairs nav procesa virzītājs, sīkākas nianses par lieciniekiem un aizdomās turētajiem tā nesniedz.

Traģēdijas notikuma vietas apskate kopumā ilga 250 dienas - no 2013. gada 21. novembra līdz 2014. gada 28. jūlijam, un to veica 47 izmeklētāju darba grupa. Lietā ir vairāk nekā 14 tūkstoši lappušu un 200 tonnu lietisko pierādījumu. VP novērtējusi, ka kopumā radušies 98 miljoni eiro zaudējumu, tajā skaitā arī kompensācijas mirušo radiniekiem un cietušajiem. Savukārt 38 cilvēki uzskata, ka viņiem nodarīts morālais zaudējums vai sabrukušajā veikalā palikušas dažādas mantas. Par cietušām atzītas arī 11 juridiskas personas.

Diena jau vēstīja, ka Rīgas apgabaltiesa janvāra beigās nolēma atbrīvot no apcietinājuma Zolitūdes traģēdijas krimināllietā aizdomās turēto veikala projekta būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi un būvinženieri Ivaru Sergetu. Lietā iesaistīja arī lielveikala projekta autoru Andri Kalinku. Savukārt februārī sagruvušā Maxima veikala lietā aizdomās turētā statuss piemērots būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam un būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam. Līdz ar to kriminālprocesā līdz šim bija minēti pieci aizdomās turētie.

Policija arī sākusi vēl vienu kriminālprocesu - saistībā ar darba drošības noteikumu pārkāpumiem uzņēmumā Maxima Latvija, un VP Kriminālpolicijas pārvaldes vadītājs uzsvēra, ka patlaban tiek strādāts, lai arī to nodotu kriminālvajāšanai. Kriminālprocess tika sākts, jo tas ir vienīgais veids, kā pārbaudīt Valsts darba inspekcijas slēdzienā minētos faktus par darba drošības noteikumu pārkāpumiem sagruvušajā tirdzniecības objektā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kas arhitektam ko kaķu māju neuztaisīt(1)

Pagājušajā ziemā bijusī kolēģe Aija Duļevska-Cālīte, kas vasarās dzīvo Garupes dārzkopības kooperatīvā Arhitekts, atsūtīja man skaistu divu kaķu māju foto. Namiņa autoru viņa gan nezināja. Nesen, i...


Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus


Melu tvertne

Vairāk Melu tvertneHokejs2018

Vairāk Hokejs2018


Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena
Citi

Vairāk Citi


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Latvijā

Vairāk LatvijāVelo Diena

Vairāk Velo Diena


Pasaulē

Vairāk PasaulēDienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Skolas Diena

Vairāk Skolas DienaViedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija
Sirdsmāsiņas

Vairāk Sirdsmāsiņas


Citi

Vairāk Citi


KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrāUzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena
Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena


Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk DzīvesstilsŠodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā


Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms
Izklaide

Vairāk Izklaide


Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?