Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Sekmīga ceturtā ceturtdaļa sekmē VEF Rīga uzvaru pār Kijevas Budiveļņik

VEF Rīga basketbolisti VTB Vienotās līgas kārtējā spēlē piektdien Arēnā Rīga, otrajā puslaikā atspēlējot 13 punktu deficītu, uzvarēja Ukrainas klubu Kijevas Budiveļņik 68:60 (30:38). Vefiešiem šis bija trešais panākums līdzšinējās sešās spēlēs.
Rīdzinieku sastāvā kakla savainojuma dēļ nebija Kaspara Bērziņa, toties debijas spēli aizvadīja jaunpienācējs Dašons Batlers.

Pēc ļoti rezultatīva pirmās ceturtdaļas sākuma kādu brīdi abas komandas punktus krāja ar lielām grūtībām. Taču, spēlē sekmīgi iesaistoties bijušajam vefietim Parahovskim, viesi guva desmit punktus pēc kārtas un iekrāja pirmo vērā ņemamo pārsvaru - 11:22.

Cīņas otrajā posmā sāncenši pieļāva ļoti daudz tehnisku kļūdu. Mazliet precīzāki bija laukuma saimnieki, kuri vienubrīd starpību samazināja līdz 21:26, pēc tam arī 30:33. Taču puslaika galotni sekmīgāk aizvadīja Budiveļņik basketbolisti.

Pēc pātraukuma uz Miledža un Bertāna veiksmīgajiem caurgājieniem viesi atbildēja ar spiedienu groza apakšā, kur viņiem bija nenoliedzams pārsvars. Šosezon uzbrukumā veiksmīgi spēlējošajiem vefiešiem arī piekliboja metienu precizitāte, un trešās ceturtdaļas otrajā pusē Budiveļņik pārsvars sasniedza 13 punktus (38:51).

Ceturto periodu VEF Rīga sāka ar krietni lielāku agresivitāti aizsardzībā, atgriezās arī veiksme metienos, un nepilnu piecu minūšu laikā pēc 11:0 izrāviena tika atjaunota gan intriga, gan vadība - 55:54. Pēdējās divarpus minūtēs viesi nespēja gūt ne punkta, un pēdējo ceturtdaļu rīdzinieki pabeidza ar rezultātu 24:6.

Situācija A grupā: Himki 5-0, Uniks 5-1, VEF Rīga 3-3, Budiveļņik 2-3, Krasnije kriļja 2-3, Ņižņij Novgorod 2-3, Astana 2-3, Žalgiris 2-4, Kalev 1-4. Pēc divu apļu turnīra, kas ritēs līdz 7.martam, četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.