Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo hokejistiem svarīga uzvara pār Minskas dinamiešiem

Rīgas Dinamo hokejisti izcīnījuši svarīgu uzvaru Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē pret konkurentiem cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā Minskas Dinamo komandu – 4:3. Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 74 punktiem 50 spēlēs pakāpušies uz piekto vietu. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 1.februārī pret Maskavas CSKA. Līdz pamatturnīra beigām Dinamo atlikuši četri mači.

Šuplers tādas spēles kā pret Minskas Dinamo uzskata par kaitīgām treneru veselībai

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (4:5 pret Maskavas CSKA) rīdzinieku sastāvā bija notikusi viena izmaiņa – otrajā uzbrucēju trijniekā atgriezās Jānis Sprukts, kurš, kā izrādījas, kļuva par vienu no cīņas galvenajiem varoņiem un tika atzīts par mača labāko spēlētāju.

Pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju mājiniekiem izveidoja ceturtā maiņa – minskiešu vārtsargs Ešs ar lielām pūlēm nosargāja savus vārtus neskartus. Arī turpinājumā cīņa aizritēja ar nelielu mājinieku pārsvaru, sāncenšiem palaikam atbildot ar diezgan bīstamiem pretuzbrukumiem.

Pēc nerezultatīva pirmā perioda otrās trešdaļas sākumā maisam gals bija vaļā. Rīgas Dinamo hokejistiem rezultātu izdevās atklāt piektajā minūtē, kad uz asu Sprukta piespēli vārtu priekšā atsaucās Mārtiņš Karsums – 1:0. Jau nepilnas trīs minūtes vēlāk minskiešiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu un panākt izlīdzinājumu. Bet vēl pēc minūtes aukstasinīgi viesu vārtu priekšā nospēlēja Tomašs Surovijs, raidot ripu zem Eša sargāto vārtu pārliktņa – 2:1.

Vārtu birumu aizraujošās trešdaļas 13.minūtē turpināja rīdzinieku otrā maiņa. Saņēmis Ankipāna piespēli, vienatnē pret Ešu izslidoja Jānis Sprukts un asprātīgi ieslidināja ripu vārtu tālajā apakšējā stūrī.

Trešā trešdaļa iesākās ar izcilu epizodi Krisa Holta izpildījumā, ar ķērājcimdu “izvelkot” ripu no tukšiem vārtiem. Bet astotajā minūtē Sprukts ar skaistu plaukstas metienu aizsarga nosegtā Eša vārtos palielināja rīdzinieku pārsvaru – 4:1.

Perioda vidū Minskas hokejistu spiediens uz mājinieku vārtiem pieauga. Vispirms viņiem izdevās vienus vārtus atgūt, bet trīs minūtes līdz pamatlaika beigām realizēt skaitlisko vairākumu un samazināt starpību līdz minimumam.

Izskaņā Rīgas dinamiešiem ar milzu pūlēm izdevās atvairīt pretinieku nepārtrauktos uzbrukumus un nosargāt tik svarīgo uzvaru.

Abu komandu pirmajā šīs sezonas spēlē Minskā ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja rīdzinieki.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Minskas Dinamo 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Vārti: 24:44 Karsums (Sprukts, Ankipāns) – 1:0, 27:12 Fernholms (Štumpels, Sikora, vair.) – 1:1, 28:28 Surovijs (M.Rēdlihs, Hartigans, vair.) – 2:1, 32:39 Sprukts (Ankipāns, Karsums) – 3:1, 47:12 Sprukts (Karsums, Ankipāns) – 4:1, 50:25 Sikora (Glazačovs, Kostjučonoks) – 4:2, 56:47 Glazačovs (Sikora, Kostjučonoks, vair.) – 4:3

Metieni: 25 - 32
Soda min.: 10 - 18
Iemetieni: 21 - 30

Dinamo: Holts, J.Rēdlihs – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Sotnieks – Reķis, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Galviņš – Kr.Rēdlihs, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Cibuļskis, Podziņš – Petrovickis – Štāls