Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Arodbiedrība: Viens pedagogs un divi viņa palīgi bērnudārza grupā drīkst būt tikai krīzes risinājums

Viens pedagogs un divi viņa palīgi bērnudārza grupā drīkst būt tikai esošajā situācijā, kad trūkst pirmsskolas pedagogu, bet tas nedrīkst būt ikdienas risinājums, secināts trešdien notikušajā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) diskusijā par pirmsskolas pedagogu darba slodzes un darba samaksas jautājumiem.

Kā aģentūrai LETA stāstīja LIZDA eksperte izglītības jautājumos Irina Avdejeva, trešdien diskusijā pirmsskolas pedagogi vērtējuši Latvijas lielākajās pilsētās īstenoto modeli, kur ar grupas bērniem strādā nevis divi pirmsskolas skolotāji un viens viņu palīgs, bet gan viens skolotājs un divi pedagoga palīgi. Šādi rīkoties pašvaldības ir spiestas tādēļ, ka jau ilgstoši bērnudārziem nav iespējams atrast pedagogus un nodrošināt bērnu grupu darbu pilnā apjomā.

Tomēr pirmsskolu arodbiedrību pārstāvji pauduši nostāju, ka šādi strādāt var tikai krīzes situācijā nevis ikdienā. Pedagogi norādījuši, ka gadījumā, ja viens skolotājs saslimst, tad grupā nav iespējams īstenot pedagoģisko procesu, jo skolotāja palīgiem nav pedagoģiskās izglītības. Pedagogi uzskata, ka, strādājot grupā vienam, pastāv lielāks risks izdegt, piebilda Avdejeva.

Viņa norādīja, ka arī vecākiem ir mazāka iespēja saņemt atgriezenisko saiti par bērna grūtībām un sasniegumiem, apgūstot pirmsskolas izglītības programmu.

Šodien pirmsskolas pedagogi diskutējuši arī par to, kādām jābūt likmēm atbalsta personālam, mūzikas un sporta skolotājiem pirmsskolā. "Tāpat patlaban aktuāls arī jautājums par reemigrējušo bērnu iekļaušanu bērnudārzā. Skolotājiem ir jāstrādā papildus, lai bērnam iemācītu latviešu valodu, tādēļ ir jāmeklē papildus finansējums šī darba apmaksai," teica Avdejeva.

Šodien pirmsskolas pedagogi noformulēja argumentētu LIZDA viedokli dalībai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba grupā par pirmsskolas pedagogu darba slodzes pārskatīšanu. Avdejeva sacīja, ka pirmo darba grupas tikšanos IZM plāno 6.februārī, kad iecerēts runāt par modeli "viens pedagogs un divi pedagoga palīgi" bērnudārza grupā.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada nogalē starp izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) un izglītības darbiniekiem izcēlās domstarpības par pirmsskolas skolotāju darba slodzēm.

 

Top komentāri

Jautrīte
J
Kvalitatīvai izglītības jomas sagandēšanai ,protams, sekos ilgi daudzinātā kvalitatīvā izglītība jau kopš pirmsskolas izglītošanās gadiem..Te nu bija! Stāsti manim, Daugaviņa!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Eiropas Savienības kūtrums(5)

Patlaban valstis eksperimentē ar Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu atcelšanu. Tā situāciju raksturo gan ekonomisti, gan politologi, gan citu jomu eksperti. Šobrīd, līdzīgi kā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē