Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Sestdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Jūgendstils

FOTO: Pabeigta Ekonomikas ministrijas ēkas fasādes un jumta atjaunošana

Ekspluatācijā ar 5. martu pieņemta atjaunotā Ekonomikas ministrijas ēka Brīvības ielā 55, Rīgā - neorenesanses stila ēkai veikta fasādes un jumta renovācija, kā arī balkonu, logu un atsevišķu pagraba pārseguma konstrukciju atjaunošana. Darbi pandēmijas apstākļos paveikti termiņā, uzlabota darba vides kvalitāte iestādes darbiniekiem, ēkas izskats un īpašuma ilgtspēja, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Edgara Kvjatkovska jūgendstila rotu izstāde Strēlnieku iela 4A

No 28. novembra līdz 20. decembrim Rīgas Ekonomikas augstskolā  būs apskatāma mākslinieka Edgara Kvjatkovska jūgendstila rotu izstāde Strēlnieku iela 4a. Būsiet laipni gaidīti izstādes atklāšanā trešdien, 28. novembrī, plkst. 14, informē pasākuma organizatori.Izstādē Strēlnieku iela 4a apskatāmajā rotu kolekcijā ar radošu, brīvu, ekspresīvu, atraisītu fantāziju tiks pārvērsti un radīti fasādes elementi kā jauna, mākslinieciska vērtība.

Eiropas Savienības mājā notiks pasākums Jūgendstila Eiropa: Barselona, Vīne, Brisele, Prāga

17. oktobrī plkst. 18.30 Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī 28, turpinot mākslas tikšanās ciklu Eiropas gadalaiki: rudens un ziema, notiks pasākums _Jūgendstila Eiropa: Barselona, Vīne, Brisele, Prāga._Kā portālu Diena.lv informē Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā, pasākumā piedalīsies arhitekts Jānis Krastiņš un jūgendstila interjera pētniece Vita Banga.

Rīgas svētkos Alberta ielā būvēs „sapņu mājas”

Jau par tradīciju kļuvušie jūgendstila svētki Pirms 100 gadiem Albert’ ielā šogad organiski iekļaujas Rīgas 810 gadu svētku koncepcijā Dzīvā Rīga. Tikpat tradicionāla ir rīdzinieku un pilsētas viesu aktīva līdzdarbošanās Alberta ielas meistardarbnīcās - porcelāna apgleznošanas, krāsaino smilšu, cepuru darināšanas un citās.

Ingūnas Rībenas mājā asprātīgs lietu minimums

Pasaules gals tas nav, taču remonts jebkurā dzīvoklī tā iemītniekus izsit no ierastās dzīves kārtības un liek sevi just vēl ilgu laiku pēc tam, kad meistari jau ir gabalā. Ingūna Rībena stāsta, ka 1903.gadā celtajā jūgendstila ēkā Stabu ielā ģimene sākusi dzīvot pirms trīsdesmit gadiem. Četras caurstaigājamas istabas, šaura virtuvīte, garš tumšs gaitenis, kopā 100 m2.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide