Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nacionālais botāniskais dārzs

Pēta, pavairo un saglabā retās augu sugas

Nacionālā botāniskā dārza laboratorijā zinātnieki pēta, pavairo un uzglabā ap 70 reto un īpaši aizsargājamo augu sugas, dažas no tām dabā ir pavisam izzudušas un patlaban dzīvo tikai mēģenēs. Miniatūrie audziņi kolbās izskatās kā no pasaku pasaules, un maģiski skaista ir arī pati laboratorijas augu uzglabāšanas telpa ar specifisku apgaismojumu un tūkstošiem norasojušu stikla trauciņu. Laboratorijā drīkst iet tikai speciālā tīrā tērpā, kājās jāvelk bahilas, bet zinātnieki augu apstrādi veic noslēgtā telpā ar steriliem instrumentiem.

Salaspilī uzziedējusi Nacionālā botāniskā dārza rota – karaliskās rozes

Spītējot vēsajai vasarai, Salaspilī sācies rožu ziedēšanas pilnzieds. Uzziedējušas vairāk nekā 300 rožu šķirnes, neskaitāmu krāsu un smaržu toņu daudzveidībā. Rožu pazinēji teic – pilnzieds vēl turpināsies līdz 20.jūlijam. Aicinām apmeklēt dārzu un izbaudīt krāšņo rožu ziedēšanu, vienlaikus apskatīt jaunās vasaras puķu ekspozīcijas – sajūtu dobes, izbaudīt filadelfu mākoņu smaržu un grandiozo Amūras ceriņa ziedēšanu!

FOTO: Botāniskais dārzs gatavo augus ceļam uz jauno oranžēriju

Pabeigta Nacionālā botāniskā dārza (NBD) jaunā oranžēriju siltumnīcu kompleksa iestiklošana, un oranžēriju augu kolekcijas jau tiek gatavotas ceļam uz jaunajām telpām, portālu Diena.lv informēja NBD pārstāve Ilze Ķigure.

Nacionālo Botānisko dārzu okupē mežacūkas

Barības meklējumos mežacūkas paviesojušās arī Nacionālā Botāniskā dārza (NBD) teritorijā Salaspilī. Dzīvnieki uzaruši pļaviņu dārza nomalē un naktīs rakņājušies arī dārza centrālajā daļā – rozārijā, otrdien vēsta Latvijas Avīze (LA).NBD jau gadiem cīnās ar bebriem, kas aizsprostu būvei grauž krūmus un kokus, apdraudot arī vērtīgus stādījumus.

FOTO: Bez viena no valsts simboliem

Nacionālais botāniskais dārzs (NBD) ir viens no 22 zinātniskajiem institūtiem, ko starptautiskie eksperti pēc zinātnes izvērtējuma Latvijā iesaka slēgt. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar 2015.gadu arī plāno šīm institūcijām nepiešķirt bāzes finansējumu. Tas nopietni apdraud NBD darbību, lai gan pētniecība ir tikai viena no jomām, ar kuru NBD nodarbojas, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide