Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tirgus

Eksportētājiem arvien vairāk pieaug interese par tāliem un eksotiskiem tirgiem

Lai gan Latvijas uzņēmējus pārsvarā interesē tradicionālie eksporta tirgi - Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un Krievija, tomēr pieaug interese par netradicionāliem, līdz šim plašāk neapgūtiem ārējiem tirgiem, Dienai stāsta Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) Ārējās tirdzniecības veicināšanas departamenta direktore Aija Jaunzeme.

Par spīti skeptiķu šaubām, mākoņdatošanai paredz iespaidīgu attīstību

Šoruden Ķīnas gigants Huawei Technologies, viens no pasaulē lielākajiem telekomunikāciju aprīkojuma un mobilo ierīču ražotājiem, nāca klajā ar paziņojumu, ka tuvāko piecu gadu laikā ieguldīs aptuveni vienu miljardu ASV dolāru (0,92 miljardus eiro) mākoņdatošanas risinājumu virzīšanai un to pievilcības paaugstināšanai kompānijas klientu acīs.

Briselē virs tirgus paviljona audzēs urbānos tomātus

Briselē par kultūras un rajona revitalizācijas centru kļuvusi veca gaļas tirgus un lopkautuves teritorija, kas tur atrodas jau vairāk nekā simts gadus. Iesākts darbs, lai uz tirgus paviljonu jumtiem izveidotu urbānās fermas, kas ļaus tirgus apmeklētājiem pašiem "noplūkt tomātus un savākt gurķus" teju pašā Briseles centrā.  ****

ES komisārs: Pārtikas ražotāji saņems 111 miljonus jauniem tirgiem; piena un cūkgaļas nozarēm rezervēti 30 miljoni eiro

Nākamajā gadā pārtikas ražotāji Eiropas Savienībā (ES) atbalstam jaunu tirgu meklēšanā saņems 111 miljonus eiro, savukārt grūtībās nonākušās piena un cūkgaļas nozares, tostarp arī Latvijā, var rēķināties ar kopumā 30 miljonu eiro atbalstu, šodien paziņoja ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans.

Padebešu impērija Ķīna tomēr negrasās padoties

Pēdējā laikā Latvijā situācijai Ķīnas tirgū tiek pievērsta liela uzmanība, jo pēc pērn ieviestajām Krievijas sankcijām daudziem Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu ražojumiem tieši ar Ķīnas tirgu mūsu valsts uzņēmēji saista vērā ņemamas cerības. Jāpiebilst, ka saldējuma eksportu uz Ķīnu jau sācis mūsu valsts piena produktu ražotājs Food Union.

SPRK vadītājs: Ir sperts solis ceļā uz dabasgāzes tirgus liberalizāciju

Ar šīs dienas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātajiem noteikumiem par trešo pušu piekļuvi Latvijas dabasgāzes infrastruktūrai esam spēruši soli ceļā uz dabasgāzes tirgus atvēršanu, aģentūrai LETA atzina SPRK vadītājs Valdis Lokenbahs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide