Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vasaras nometnes

Lai piedalītos nometnēs, bērniem būs jāsaņem ārsta izziņa

Lai iespēju robežās novērstu to, ka bērns, kas ir Covid-19 pacienta kontaktpersona vai kuram ir konstatēta saslimšana ar Covid-19 piedalās nometnē, visiem nometnes dalībniekiem būs jāsaņem ārsta izziņa pirms dalības nometnē, liecina valdībā pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība.

Vasaras nometnēs drīkstēs piedalīties līdz 30 bērniem vienā grupā

Līdz 31.augustam bērnu nometnēs bērnu skaits grupā drīkstēs būt ne vairāk kā 30 dalībnieki, paredz Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Bērnu nometnes kļūst drošākas; pārkāpumi saistīti ar jaunajām prasībām

Publiskajā telpā līdz šim izskanējuši divi gadījumi, kuros tiek apšaubīta bērnu drošība un uzraudzība nometnēs. Par vienu no tiem Valsts policijā sākti kriminālprocesi. Institūcijās, kas ik gadu veic pārbaudes, Dienai atzīst, ka kopumā bērnu nometnes kļūst drošākas. Konstatētie pārkāpumi lielākoties ir maznozīmīgi un saistīti ar jaunajām prasībām.

Vasaras nometņu klāstā arī dabas izziņa, vides aktivitātes.

Skraidīt savā vaļā laukos, peldēties, laivot un nakšņot teltīs – vasara ir īstais laiks, kad bērniem to visu baudīt, taču ne vienmēr mūsdienu aizņemtajiem vecākiem ir laiks atvasēm to nodrošināt. Tad lieti noder dažādu iestāžu dabas izziņas un atpūtas programmas.

Neapjukt plašajā klāstā

Lai izvēlētos drošu un piemērotu nometni, ieteicams ieskatīties Valsts izglītības satura centra mājaslapā publicētajā nometņu reģistrā Nometnes.gov.lv. Tur ik gadu tiek apkopota informācija par visām oficiālajām bērniem un jauniešiem paredzētajām nometnēm Latvijā. Šīs nometnes sniegs papildu drošības sajūtu, jo tās tiek uzraudzītas un organizētas saziņā ar pašvaldībām un ar citu nometnes uzraugošo iestāžu un dienestu atļauju. Svarīga ir arī skolotāju kvalifikācija un pieredze, strādājot ar attiecīgā vecuma bērniem mazās grupās, par to noteikti varat vaicāt izvēlētās nometnes organizatoriem. Noteikti vajadzētu iepazīties arī ar līdzšinējām atsauksmēm.

Tikai uz legālu nometni

Ik gadu Latvijā notiek aptuveni 800 vasaras nometnes. Drošības, higiēnas un citas prasības ir stingras, un atbildīgie dienesti joprojām atklāj pārkāpumus, tādēļ vecākus aicina pārliecināties, vai izvēlētā nometne ir reģistrēta, bet par pārkāpumiem – ziņot nekavējoties.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide