Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 10. decembris
Judīte, Guna

Undīne Adamaite

Prasīja patiesību no sevis. Anda Burtniece (1931–2023)

Noteikti arī mīlēta. Bet, domājot par teātra zinātnieci Andu Burtnieci, pirmais raksturojums prātā nāk – dziļi cienīts cilvēks. Par saviem dzelžainajiem ideāliem, par Latvijas mīlestību, par kuru viņa nekautrējās runāt arī skaļi, jo bērnībā pārāk sāpīgi bija izplēsta no savas zemes, par gādīgo, uzmanīgo attieksmi pret jauniem cilvēkiem.

Skaļi aplausi Lolitai Caukai un Agrim Māsēnam

Teātra pasaulē sezonas lielais brīdis ir klāt. Tuvojas Spēlmaņu nakts. 23. novembrī – Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā – Dailes teātrī 30. reizi notiks Spēlmaņu nakts (2022./2023. gada sezonas) apbalvošanas ceremonija, kurā balvu Par mūža ieguldījumu skatuves mākslā pasniegs Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Lolitai Caukai un Valmieras teātra aktierim Agrim Māsēnam.

Sanfrancisko notiks diasporas amatierteātru festivāls

Sanfrancisko, Kalifornijā, no 26. oktobra līdz 29. oktobrim norisināsies devītais latviešu diasporas amatierteātru festivāls, kurā piedalīsies desmit amatierteātri no astoņām valstīm – Anglijas, ASV, Beļģijas, Islandes, Latvijas, Norvēģijas, Vācijas un Zviedrijas –, informē pasākuma rīkotāju pārstāve Kristīne Tjarve.

Anete Melece. Šveice–Sigulda–Koreja

Latviešu ilustratoru talants kā eksportprece vairs nevienu neizbrīna. Viņu rokraksts ir pilnībā oriģināls, bez pielāgošanās konjunktūras vējiem, turklāt – dzīvi silts un asprātīgs.

Viņa uzzīmēja Ronju un Karlsonu! Skatāma Ilonas Vīklandes oriģināldarbu izstāde

Ja kādam liekas, ka viņš nepazīst Ilonu Vīklandi, tad, visticamāk, tā nav. Tieši Vīklande ir ilustrējusi zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes grāmatas Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta, Ronja – laupītāja meita, Trokšņu ciema bērni, Brāļi Lauvassirdis un daudzas citas, kas Latvijā daudziem ir iemīļotas jau vairākās paaudzēs.

Sarkanā vibrācijas. Gleznas no Rotko muzeja krājuma

Latgales vēstniecības Gors Mākslas galerijā Rēzeknē, klātesot starptautiskā glezniecības simpozija Mark Rothko 2023 māksliniekiem, 28. septembrī tika atklāta Rotko muzeja glezniecības kolekcijas izstāde Sarkanā.

Vai Dumpītis būs? Uldis Dumpis svin 80 gadu jubileju

Godprātīgs, asprātīgs, lēnprātīgs un visādi citādi prātīgs, Uldis Dumpis ir piekritis ļauties teātra neprātam un 3. oktobrī savā 80. dzimšanas dienā būt uz Nacionālā teātra skatuves

Grobiņā norisināsies Kurzemes Kultūras forums

Piektdien, 22. septembrī, plkst. 10 restorānā Jūrpils, Grobiņā, Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvalde kultūras nozares pārstāvjus un citus interesentus aicina uz pirmo Kurzemes Kultūras forumu.

Latvijas Nacionālo mākslas muzeju pielāgo visām vajadzībām

Rūpējoties par kultūras pieejamību dažādām sabiedrības grupām, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir radījis pielāgotas norišu programmas senioriem, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un uztveres grūtībām. Papildus tam ieviesti vairāki risinājumi individuālā muzeja apmeklējuma pieredzes uzlabošanai – informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore Elza Ēķe.

Tās jau ir skumjas, no kurām es barojos. Intervija ar rakstnieku Jāni Joņevu

"Un nevajag skatīties bargi. Šī nav fotomākslas grāmata. Praktiski visi attēli uzņemti ar telefonu. Daži ir šķībi vai miglaini – tos uzņēmuši mani draugi. Šeit svarīgāks par attēlu kvalitāti ir… kaut kas cits," rakstnieks Jānis Joņevs uzrunā savas jaunās grāmatas Pazudis lasītāju

Zināju, ka aktieri grib, lai es uzvarētu. Intervija ar režisoru Dmitriju Petrenko

Man ir absolūta pārliecība, ka Liepāja ir un paliks man svarīga pilsēta, – saka režisors Dmitrijs Petrenko, kurš 2021. gadā kļuva par Liepājas teātra galveno režisoru, tomēr no 14. septembra viņa statuss mainīsies – turpmāk Petrenko būs godājams par Tallinas Krievu teātra māksliniecisko vadītāju.

Leļļu teātris aicina ciemos skolotājus

Latvijas Leļļu teātra (LLT) repertuārā šobrīd atrodamas aptuveni 10 izrādes, kas piemērotas skolas vecuma auditorijai. Turpinot tradīciju, arī augusta mēnesī teātris aicina skolotājus bez maksas iepazīties ar vairākiem bērniem un jauniešiem paredzētiem iestudējumiem, ko semestra laikā iekļaut kultūras pasākumu apmeklējumu kalendārā.