Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Undīne Adamaite

Klaudija Heinermane: Izjutu kaunu, ka es un citi Rietumos zinājām tik maz

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Klīversalas zālē 27. martā tika prezentēta Nīderlandē dzīvojošās vācu fotogrāfes un pētnieces Klaudijas Heinermanes grāmata Sibīrijas trimdinieki – brīvības cīnītāji (Siberian Exiles – Freedom Fighters), kas ir otrais darbs viņas veidotajā fotogrāmatu triloģijā par padomju režīma deportācijām no Baltijas valstīm uz Sibīriju.

Pasaules radīšana uz JRT skatuves

Sapņu tulkotāju sekta pasauli rāda kā vibrējošu savstarpēji saistītu mehānismu, kur būt māksliniekam ir gan izredzētība, gan misija.

Atzīmēs Latvju dainu izdošanas 130. gadadienu

Latvju dainu izdošanas 130. gadadienai veltītā pasākumā notiks priekšlasījumi un literāri lasījumi. Pasākums notiks piektdien, 22. martā, pulksten 10 Augusta Dombrovska mūzikas skolā Rīgā, Ziemeļblāzmas ielā 38.

Teātrī iekopts dārzs. Intervija ar režisoru Alvi Hermani

"Man pirmo reizi mūžā pēdējos divos gados ir parādījusies interese arī par skatītāju," saka Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Alvis Hermanis. Jaunais Rīgas teātris atgriežas Lāčplēša ielā 25

Virtuāla izstāde godina Aspazijas atdzejojumus

Aspazijas mājā 7. martā plkst. 15 tiks atklāta Latvijas Universitātes bibliotēkas veidotā virtuālā izstāde Aspazīšana. Starpkultūru saskarsmes: Aspazijas atdzejojumi.

Piedodiet, kad tad par to runāsim? Intervija ar mākslinieci Sandru Krastiņu

"Kopumā pusotrs gadsimts ir laikposms, kad vizuālo mākslu apzināmies kā mūsu tautas identitātes zīmi. Šodien, bezkaislīgi saskaitot, vairāk nekā puse no mūsu mākslas ilgstamības nav skatāma pastāvīgi pieejamā ekspozīcijā. Nekur!" apkaunojošo situāciju atgādina gleznotāja Sandra Krastiņa

Pūķis, kuru sauca Karš. Muzeju pasākumu programma Ukrainas atbalstam

24. februārī apritēs tieši divi gadi, kopš Krievijas karaspēks sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Šajā laikā ukraiņu tautas neizmērojamā drosme ir izpelnījusies apbrīnu visā pasaulē. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā divu dienu pasākumu programmu, lai paustu solidaritāti un atgādinātu par Ukrainas atbalsta iespējām.

Neatvadīsimies. Juris Kulakovs (1958–2024)

Gulbīti, gulbīti, kustini kājiņas, aiznes Juri uz laimīgo zemi! Mūžīga cieņa un pateicība manas bērnības vismīļākās grupas dziesmu autoram, izcilam dzejas interpretam Jurim Kulakovam (1958–2024) – tā drīz pēc sēru ziņas parādīšanās medijos vakar savā FB kontā publicēja dzejnieks Kārlis Vērdiņš.

Mārim Putniņam mūžībā aizejot

Kad Māris Putniņš vēl bija aktieris Liepājas teātrī, viņš gribēja darīt itin visu: vienlaikus būt aktieris un režisors, spēlēt ģitāru, rakstīt lugas, darināt dekorācijas un gleznot. Tapa divi iestudējumi: Ei, jūs tur! (1977) un Zemes valstība (1981). Putniņa entuziasmu apšaubīja un tēvišķi ieteica koncentrēties uz vienu jomu, bet viņš nevienu neklausīja un joprojām gribēja visu.

Tapapiņa koka penālis kā talismans. Intervija ar mākslinieci Kristīni Jurjāni

"Lai viss būtu absolūti autentisks, pilnīgi īsts," – tā ir neatņemama mākslinieces Kristīnes Jurjānes filigrānā rokraksta daļa. Intervijā – par dzīvelīgi sacerēto priekšmetu simfoniju daudzsēriju filmā Pansija pilī un totalitārisma "rekvizītu" necilvēcīgo mērogu filmā Marijas klusums

Turam īkšķi par Signes Baumanes filmu!

Iesākoties jaunajam, 2024. gadam, vēl līdz 23. janvārim varēsim piedomāt, lai Oskara balvas ceremonijā kategorijā Pilnmetrāžas animācijas filmas nosauktu tieši režisores Signes Baumanes filmu Mans laulību projekts.

Vairāk interesē Ziepniekkalns, nevis Tortuga. Grāmatu sērijā 100 kartes apkopoti 39 Latvijas pilsētu 100 vēsturiskie plāni

Saka, ka nevar iekāpt vienā upē, bet mēs jau esam to izdarījuši trešo reizi. Objektīvi mēs vairs neizdodam tik daudz tādu karšu, kādas ir ierasts redzēt Jāņa sētas darbībā. Dzīve ir mainījusies, un kartes ir pārcēlušās uz digitālo vidi. Tāpēc mēs mēģinām savu misiju realizēt šādā veidā – saka Jāņa sētas valdes priekšsēdētājs Mareks Kilups.