Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Undīne Adamaite

Nominācijas godu vajadzētu izbaudīt visu vasaru un rudeni. Paziņoti pretendenti Spēlmaņu nakts balvām

Es ļoti ceru, ka šī būs pēdējā žūrija, kurai būs jāstrādā šādos apstākļos, un ka šī būs pēdējā reize, kad tik ļoti vilksim nominantu paziņošanu garumā. Paziņot nominantus sezonas beigās nozīmē ļaut šiem cilvēkiem izbaudīt godu vismaz visu vasaru un rudeni – vakar, Teātra darbinieku savienības (LTDS) rīkotajā preses konferencē, kurā tika nosaukti 2021./2022. gada sezonas Gada balvas teātrī Spēlmaņu nakts pretendenti 13 nominācijās, sacīja žūrijas priekšsēdētāja teātra zinātniece Edīte Tišheizere.

Nesaspiestākais tomāts

Arī man, pārsvarā apolitiskam cilvēkam, ir svarīgi KDi slejā uzrakstīt piekodinājumu noteikti aiziet nobalsot

Cik nopietni mums uztvert opereti? Latvijas Nacionālā opera un balets jaunajā sezonā veidos piecus jauniestudējumus

Latvijas Nacionālā opera un balets 2022./2023. gada sezonā veidos divu operu, vienas operetes un divu baletu jauniestudējumus. Rudenī Latvijas Nacionālā baleta simtgades svinību ietvaros tiks piedāvāta virkne īpašu notikumu. Sezonu kuplinās vairāki koncerti, jau tradicionāli noslēgumā skatītājus priecēs Rīgas Operas festivāls – atklāj Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš.

Dzeja vieno klasiķu skaistumā un jauno jaudā. Šodien visā Latvijā sākas Dzejas dienas

Dzeja vieno pāri paaudzēm un laikiem. Dzeja vieno valodā, vieno starp un pāri valodām, dodot savu balsi tiem, kurus mēs citādi nesadzirdētu. Dzeja vieno klasiķu skaistumā un jauno dzejnieku jaudā, valodas plūdu pārmērībā, trāpīgas rindas skaidrībā un atbrīvojošā muļķībā – saka Dzejas dienu padomes loceklis dzejnieks Edvards Kuks. No 2. līdz 11. septembrim norisināsies festivāls Dzejas dienas, kas Rīgā pulcēs vairāk nekā 50 Latvijas un ārvalstu dzejnieku vairāk nekā 20 dažādās norisēs.

Benzīns netiks žēlots

Jaunais Rīgas teātris nākamā gada aprīlī cer piedzīvot pirmo atklāšanas izrādi.

Kā atklāt pasaulei introvertu rakstnieku

Ko Latvijai nozīmētu potenciālais viesu valsts statuss Frankfurtes grāmatu tirgū, ko var pamācīties no Gruzijas, kāpēc Kalnozolu sveicina Armēnijā uz ielas un kur ņemt tulkotājus arābu valodā.

Aizšūpojies uz citu pasauli. Viktors Freibergs (1955–2022) absolūti brīvi jūtas pasaules mākslas plašumos

Daudzu mīlētais un cienītais kinozinātnieks, tulkotājs, pasniedzējs un lektors vai vienkārši kinomāns Viktors Freibergs pa liepziedu "sniegu" 13. jūlija rītā ir aizslīdējis prom. Viņa rokas nu ir katetru brīvas un varēs ar jaunu iedvesmu sataustīt žaketē kādu biļeti uz kino. Vai tad pastāv varbūtība, ka Viktors Freibergs jebkad pārstās skatīties filmas?

Atdzīvina Rīgu caur apkaimēm

Šīs vasaras kultūras programma radīta, domājot par izaicinājumiem un jautājumiem, ar kuriem saskaramies Covid-19 pandēmijas un Krievijas izraisītā kara laikā.