Laika ziņas
Šodien
Migla

FOTO: Kūstoša sniega dēļ applūst izstāžu zāle “Arsenāls”

Jumta avārijas rezultātā nopludināts Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zāles “Arsenāls” otrais stāvs, kur atrodas “Radošā darbnīca”, portālu Diena.lv informēja muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva. Muzeja speciālisti lēš, ka šīs telpas tuvāko sešu mēnešu laikā nebūs izmantojamas, tāpēc 2010.

gadā plānotās izstādes tiek pārceltas uz 2011.gada sākumu.Līdz šim 2.stāvā aplūkojamā, tikko atklātā izstāde “Re, cik jauki?” pārcelta stāvu zemāk - uz vestibilu. Avārijas situācija izveidojusies, jo uz izstāžu zāles sakrājies sniegs. Tā kā ēkas jumts nav siltināts, kūstot sniegam ūdens notecējis jumta malās un tur sasalis. Ledus kārta aizsprostojusi visas notekas, un ūdens tek nevis zemē, bet gan bojā jumta un sienu hidroizolāciju un notek no jumta cauri sienām, skaidroja N.Sujunšalijeva. N.Sujunšalijeva arī uzsvēra, ka muzejs šoziem jau divas reizes organizējis sniega tīrīšanu no jumta. Arī turpmākajās dienās jumts tiks notīrīts atkārtoti. Taču “Arsenāla” ēkas jumta specifika nosaka jumtu attīrīšanu no ledus pēc katras intensīvākas snigšanas, bet muzeja rīcībā esošais finansējums šādu avārijas situāciju novēršanai ir nepietiekams.  Naudas nepietiks arī sabojāto telpu remontam, prognozēja N.Sujunšalijeva.Kūstošā sniega ūdens arī sabojājis blakus esošās telpas muzeja glezniecības restaurācijas darbnīcā, kur darbs tuvākajā laikā vairs nevarēs notikt.  Applūdušas arī telpas Gētes institūtā.

Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) pārstāvji jau piektdien iepazīsies ar sniega dēļ bojātā jumta radītajām sekām un applūdušo telpu izstāžu zālē Arsenāls, aģentūru BNS informēja VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina.

Viņa norādīja, ka VNĪ ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) ir noslēguši pilnvarojuma līgumu, kas ir spēkā līdz šā gada beigām. VNĪ un LNMM noslēgtais līgums paredz, ka LNMM nemaksā nomas maksu VNĪ, bet apņemas veikt visus pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pienākumus - nepasliktināt nekustamā īpašuma Rīgā, Torņa ielā 1, stāvokli, kā arī nodrošināt nepārtrauktu ēkas uzturēšanu, uzraudzību un ugunsdrošību.

Laukšteina sacīja, ka līdz ar to līgums tiešu VNĪ palīdzību muzejam šajā situācijā neparedz, taču, ņemot vērā radušos apstākļus, varētu lemt par tehniskās palīdzības nodrošināšanu bojātajai ēkai. VNĪ ceturtdien saņēmuši LNMM vēstuli par notikušo avāriju izstāžu zālē Arsenāls, un jau piektdien VNĪ speciālisti dosies apsekot un novērtēt bojājumus, ko radījis sniega slogs.

Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule informēja, ka kopā ar VNĪ pārstāvjiem ēku apmeklēs arī Kultūras ministrijas speciālisti, lai lemtu par turpmāko rīcību.

(papildināta ar pēdējām 4 rindkopām)


Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja