Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Nākamgad Venēcijas mākslas biennālē Latviju pārstāvēs Daiga Grantiņa

Kultūras ministrijas (KM) rīkotajā atklātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu nākamajā gadā gaidāmajā Venēcijas biennāles 58. starptautiskajā mākslas izstādē sešu pieteikumu vidū žūrija par atbilstošāko ir izraudzījusies mākslinieces Daigas Grantiņas darba Bāka metu, informēja Kultūras ministrija Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

2019. gadā Venēcijas mākslas biennāles apmeklētāji Latvijas paviljonā, ko veidos biedrība Kim? sadarbībā ar biedrību Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, varēs iepazīties ar Daigas Grantiņas izstādi.

"Daiga Grantiņa šobrīd ir viena no starptautiski atzītākajām latviešu izcelsmes māksliniecēm – viņas darbība saistīta ar starptautiski prestižām laikmetīgās mākslas institūcijām un nozīmīgiem kuratoriem. Grantiņas dekonstruētie tēlniecības objekti caur gaismas un tukšuma materializācijām veido konceptuāli juteklisku formu valodu – šo estētiku varētu raksturot kā sprādzienu ainavas, kas sadala atomos plastmasas ikdienu. Mākslinieces neparastajai materialitātes un apjomu izjūtai piemīt daudzsološs estētiskais potenciāls arī Venēcijas mākslas biennālei iecerētajā ekspozīcijā,” mākslinieces darbību raksturo žūrijas komisijas locekle, mākslas kritiķe Santa Hirša.

Metu konkursa pieteikumus vērtēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktores Māras Lāces vadītā žūrija, kurā darbojās Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Vītoliņš, mākslas zinātniece un kritiķe Santa Hirša, izdevniecības Neputns galvenā redaktore Laima Slava, mākslas zinātnieks un kurators Kaspars Vanags, kā arī mākslas kolekcionārs, fonda Mākslai vajag telpu valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns.

Ar nelielu punktu atšķirību žūrijas vērtējumā otro vietu ieguva biedrības Latvijas kultūras projekti un Kultūras projektu aģentūras INDIE apvienības piedāvājums – mākslinieka Jāņa Avotiņa glezniecības personālizstāde Jutekliskuma aktualitāte, trešo vietu – Raita un Rasas Šmitu un Losandželosā bāzētā britu mākslinieka Markosa Lačensa (Marcos Lutyens) mākslas un jauno tehnoloģiju starpdisciplinārs kopprojekts Sazaroto taku dārzs, ko piedāvāja biedrība Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Venēcijas biennāles 58. Starptautiskā mākslas izstāde norisināsies no 2019. gada 11. maija līdz 24. novembrim. Latvijas paviljona izstādes kuratori tajā būs Inga Lāce un Valentīns Klimašausks. Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona ekspozīcijas tapšanā līdzās KM sniegtajam finansējumam kā galvenais atbalstītājs ir iesaistījusies SIA Alfor.

Venēcijas mākslas biennāle tradicionāli notiek reizi divos gados un ir uzskatāma par vienu no senākajiem un ievērojamākajiem notikumiem starptautiskajā profesionālās mākslas dzīvē, kurā regulāri piedalās ap 90 valstīm no visas pasaules. Latvijas mākslinieku dalība Venēcijas biennālē veicina Latvijas laikmetīgās mākslas izcelšanu Eiropas un pasaules kultūras kontekstā, vizuālās mākslas nozares attīstību, kā arī valsts tēla atpazīstamības veidošanu pasaulē.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja