“Skrejritenis” Libijs kļuvis par upuri Buša tuvāko līdzgaitnieku mēģinājumiem diskreditēt savas politikas kritiķus, manipulējot ar medijiem un specdienestu informāciju. Lai aizstāvētu lēmumu uzsākt karu Irākā, Buša padomnieki žurnālistiem atklāja CIP aģentes identitāti. Viņi tādējādi mēģināja panākt, ka CIP aģentes vīra, bijuša ASV diplomāta kritika par ASV lēmumu iebrukt Irākā šķiet mazāk ticama un pamatota.
“Skrejritenis” Libijs bija viens no vadošajiem politiskajiem pulkvežiem “karā pret teroru”. Viņš ticēja, ka kara metožu kritiķu klusināšana vai diskreditācija un mediju manipulācija ir šī svētā kara sastāvdaļa – gandrīz tikpat svarīga kā nacionālās drošības ārējo apdraudējumu analīze.
Skumjā ziņa - arī demokrātijas “citadelē” ASV augstākā līmeņa politiku mēdz “taisīt” ar vismaz ētiski apšaubāmam un pat prettiesiskām metodēm.
Labā ziņa – tiesiskas valsts institūcijas un procedūras ASV tomēr darbojas. Pēc nelikumīgās noplūdes izdarīšanas īpaši iecelts prokurors sāka enerģisku izmeklēšanu, kuras gaitā vairāki Buša padomnieki samelojās, sapinās savās versijās par notikušo, nonāca pretrunās un pat sāka vainot cits citu pastrādātajos nedarbos.
Beigu beigās prokurors vērsa apsūdzību pret “Motorolleru” nevis par aģentes vārda atklāšanu , bet gan par izmeklēšanas maldināšanu. Patiesu liecību sniegšana ir viens no amerikāņu (un jebkuras citas) tiesu sistēmas pamatiem un svētumiem. Skat. Latvijas Krimināllikuma 300. pantu…
Pēc Skrejriteņa tiesas daudzi skatieni ir pievērsti ASV viceprezidentam Čeinijam, kura uzdevumā, visticamāk, Libijs rīkojās. Vai savulaik "ietekmīgākais viceprezidents ASV vēsturē", kurš nu ir politiskās nepatikšanās līdz ausīm, atkāpsies no amata un ļaus Baltā nama starmešu gaismā pasildīties kādam jaunam un daudzsološam republikāņu politiķim?