Laika ziņas
Šodien
Migla

Viens – jauna klausīšanās pieredze. Ventspils koncertzāle Latvija gada jubileju svin ar izdomu

Pagājušajā vasarā ar diviem krāšņiem simfoniskajiem koncertiem un ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncertu tika atklāta Ventspils jaunā koncertzāle Latvija. Šovasar pirmo jubileju koncertzāle atzīmēs ar īpašiem koncertiem performancēm, kas notiks trīs dienas – no 24. līdz 26. jūlijam. Koncerta performances Viens radošās koncepcijas autori ir Krista un Reinis Dzudzilo.

Viens būs ceļojums koncertzālē un komponista Dariusa Mijo mūzikā. Par godu šim notikumam diriģents Aigars Meri ir pulcējis vienreizēju Jubilejas kamerorķestri, kurā muzicēs gan Ventspils kamerorķestra un jauktā kora Ventspils, gan dažādu Latvijas profesionālo kolektīvu mūziķi. Katrs jubilejas viesis tiks aicināts piedzīvot gan intīmu dialogu ar katru kamerorķestra instrumentu atsevišķi, gan vienoties kopīgā muzikālā pieredzē, komponista Sešām mazajām simfonijām izskanot orķestra izpildījumā Lielajā zālē.

Radošais tandēms Krista un Reinis Dzudzilo par gaidāmo koncertu performanci stāsta: "Viens ir ceļš, kas paver jaunu klausīšanās pieredzi, jaunu veidu, kā atrast ierasto koncerta vietu. Sekot Vienam ceļam, Vienam instrumentam kā atslēgai, kas ver durvis un ļauj ieraudzīt Vienību. Visa koncertzāle – Viens organisms, kas piedzīvo visas sešas Mijo Mazās simfonijas. Ceļotājs, kurš piedzīvo gan koncertzāli un tās arhitektūru, gan katras simfonijas mūzikas ēku. Tā ir iedziļināšanās detaļās, pirms atklājas viss kopums. Tā ir domāšana par indivīda balss nozīmi. Vai tad, ja esi to iepazinis personīgi, atpazīsi pūlī? Vai tā joprojām tevi vadīs? Vai gribēsi to atrast? Vai varbūt kopā ar citiem tā saplūdīs Vienā?"

Par sešu franču komponistu un domubiedru grupai jeb Franču sešiniekam piederošo Dariusu Mijo (1892–1974) pieņemts runāt, izceļot viņa politonālos, dauzonīgos darbus un vienlaikus novērtējot spilgto, individuālo stilu un pretrunas. Komponista darbu pirmatskaņojumus pavadīja apzīmējumi: "pirmatskaņojuma skandāls", "skandaloza atmosfēra" un "neaprakstāms skandāls". Viņš pats, nešķirojot žanrus, laikmetus vai stilus, uzskatīja, ka "visa mūzika ir laba un tiesīga pastāvēt, atskaitot garlaicīgo". Jāteic gan, ka, neraugoties uz krasajām atšķirībām pašu grupas dalībnieku daiļradē, Franču sešinieks asi un vienoti nostājās pret vācu romantisma un franču impresionisma mūziku. Tas gan netraucēja Dariusam Mijo radīt patiesi skaistu mūziku.

Respektējot pandēmijas diktētos ierobežojumus, publikas izvēlei piedāvāti septiņi koncerta performances Viens norises laiki – 24. jūlijā plkst. 17.00 un plkst. 20.00, 25. jūlijā plkst. 13.00, plkst. 17.00 un plkst. 20.00, kā arī 26. jūlijā plkst. 13.00 un plkst. 17.00. Biļetes – Biļešu paradīzē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kasīt, tīrīt, rušināt

Man vēl ir viena garāža un viens šķūnītis jāizkrāmē, nē, tie nav mani krāmi.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja