Skulptūru parks apmeklētājiem tiks atklāts Jomas ielas svētku laikā 19. jūlijā, kur arī sāksies svētku gājiens.
No pasaules slavenākajiem māksliniekiem šogad Jūrmalā varēs redzēt ASV tēlnieku Danielu Robertu Gloveru, Lielbritānijas pārstāvi Timotiju Handfordu, Nīderlandes mākslinieku Janu Selenu un Vladimiru Kurajevu no Krievijas.
Tāpat šogad Jūrmalā strādās pagājušā gada festivāla skatītāju simpātiju balvas ieguvējs soms Kimmo Frosti, kā arī profesionālās žūrijas balvas ieguvējs Lietuvas tēlnieks Aļģirds Kuzma. Festivālā piedalīsies arī Igaunijas tēlniece Kirke Kangro un Vācijas jaunā māksliniece Antonija Marija Zenna. Latviju pārstāvēs tēlniece Jūlija Šuļeško.
Parka centrālo smilšu skulptūru veidos festivāla mākslinieciskie vadītāji - tēlnieki Sandis Kondrāts un Uldis Zariņš kopā ar mākslinieci Līgu Zariņu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas studentiem. Tā būs ne tikai augstākā Baltijā, bet arī ar dabas veidotām mežģīnēm līdzīgu struktūru.
"Pasaulē ir dažādi festivāli - vieni mēģina izcelties ar īpaši daudz, citi ar īpaši lielām skulptūrām. Mūsu mērķis ir Latvijas iedzīvotājiem parādīt pēc iespējas mākslinieciski augstvērtīgākas skulptūras, kuras veido profesionāli mākslinieki ar pieredzi šajā žanrā," sacīja "Magic Sand 2008" mākslinieciskais vadītājs un Baltijas smilšu tēlniecības asociācijas prezidents Sandis Kondrāts.
Skulptūru veidošanai tiks vestas īpaši kvalitatīvas karjeru smiltis, kuras, sajaucot kopā ar ūdeni, tiks sapresēti bloki, iegūstot smilšakmenim līdzīgu struktūru.
Pasaulē profesionālu smilšu skulptūru festivālu kustība aizsākās pagājušā gadsimta 70. gados ASV. Savukārt Eiropā pirmais profesionālais smilšu skulptūru festivāls notika 1991. gadā Nīderlandē.
Latvijā par profesionālās smilšu tēlniecības aizsākumu ir uzskatāma Starptautiskā tēlniecības kvadrinnāle "Rīga-92", kuras laikā 1992. gada 27. jūnijā pie Lielupes ietekas jūrā tēlnieki veidoja mākslas objektus no smiltīm. Šajā akcijā Latviju pārstāvēja tādi atzīti Latvijas tēlnieki kā Kristaps Gulbis, Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova un Ausma Neretniece.