Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijas Mākslas akadēmijas studentes saņēmušas Minhenes Universālā dizaina institūta balvas

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas absolventes Nora Gavare un Madara Salma saņēmušas Minhenes Universālā dizaina institūta starptautiskā konkursa Universal Design Competition 2020 balvas, informēja LMA pārstāve Laura Ozola.

Marta sākumā Minhenē norisinājās Vācijas vadošā dizaina un Minhenes radošās uzņēmējdarbības nedēļa (MCBW), kuras ietvaros Minhenes Universālā dizaina institūts (Institute of Universal Design) organizēja starptautisku izstādi un konkursu Universal Design Competition 2020.

Konkurss jau vairākus gadus apzina un popularizē projektus, produktus un pakalpojumus, kurus radījuši studenti, jaunizveidoti uzņēmumi un uzņēmumi universālā dizaina kategorijā. Konkursa rīkotāji uzsver, ka mūsdienās universālais dizains ir kļuvis ne tikai par dizaina tēmu, bet arī par ekonomikas, zinātnes un sabiedrības pārdomātu dizaina disciplīnu.

Vairāk nekā 100 ekspertu un patērētāju žūrijas locekļu vērtējumā Norai Gavarei (LMA Dizaina nodaļas maģistra programmas absolvente) piešķirta Universālā Dizaina ekspertu balva, savukārt Madara Salma (LMA Dizaina nodaļas bakalaura programmas absolvente) saņēmusi gan Universālā dizaina ekspertu, gan arī patērētāju balvu.

"Tas ir nopietns sākums sadarbībai starp Rīgas un Minhenes pilsētām radošo industriju jomā – mākslas un dizaina nozarēs. Prieks, ka Latvijas Mākslas akadēmija to uzsāk ar savu studentu snieguma atzinīgu novērtējumu – trīs balvām universālā dizaina jomā," saka LMA rektors prof. Kristaps Zariņš.

Noras Gavares dizaina balvai pieteiktais darbs Kopienas dārzs _audz_ tapis sadarbībā ar LMA pasniedzēju Lieni Jākobsoni un ir sabiedrībai domāts uz līdzdarbošanās principu balstīts sociālā, universālā un pieredzes dizaina projekts. Kur dārzs nav tikai platība, kurā audzēt dārzeņus, bet gan vieta, kur radīt izpratni par cilvēka, dabas un laika sinerģiju. Projekta _audz_ ideja ir savest kopā pilsētas iedzīvotājus un attīstīt dārzkopību pilsētas kontekstā. Tādājādi dalīties un gūt zināšanas, vairojot sapratni par ēdiena izcelsmi, kā arī aktualizējot veselīga dzīvesveida un ilgtspējīga dzīvesstila kustību.

Madara Salma konkursā piedalījās ar darbu Rati & Ragavas. Tas tapis kopā ar LMA profesori Barbaru Ābeli, asociēto profesoru Ervinu Pastoru un emeritus profesoru Juri Panteļējevu kā interpretācija par latviešu sakāmvārdu Ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Rati & Ragavas kalpo par ratiem un ragavām neatkarīgi no sezonalitātes un ir palīgs dažādu mājsaimniecības darbu veikšanai, vairojot dažādu paaudžu kopā būšanas un darīšanas prieku. 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lai griežas!

Vinila plates renesanse sen vairs nav tikai šaura kolekcionāru kaprīze. Katram cilvēkam ir acis, ausis un pirksti, kas alkst kaut ko aptaustīt.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja