Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LTV1 tiešraidē varēs vērot Bermontiādes simtajai gadadienai veltītos pasākumus

Sestdien, 23. novembrī, Jelgavā tiks atzīmēta Bermontiādes simtā gadadiena. Bermontiādei Latvijas vēsturē ir ne vien militāra, bet arī varonību apliecinoša nozīme. Tā iezīmē asiņainākās Latvijas Neatkarības kara cīņas un kļuvusi par spilgtu simbolu jaunizveidotās valsts neatkarības alkām. Jelgavā 23. novembrī notiks Jelgavas atbrīvošanas kaujas rekonstrukcijas uzvedums Bermontādes pēdējā kauja, bet pēcpusdienā pasaules pirmizrādi piedzīvos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība. To visu varēs redzēt LTV1 pārraidēs no Jelgavas.

Plkst. 15.00 LTV1 būs vērojams Jelgavas atbrīvošanas kaujas rekonstrukcijas uzvedums Bermontādes pēdējā kauja. Tas notiks Jelgavas pils teritorijā un būs veidots kā teatralizēts uzvedums ar kauju imitāciju un aktieru līdzdalību. Tieši cīņas Jelgavā pirms 100 gadiem kļuva par Bermontiādes beigām, iezīmējot cilvēku varonību un pašaizliedzību. Uzveduma režisors ir Normunds Pucis,  scenārija autori – Normunds Pucis un vēsturnieks Jānis Šiliņš. replay.lv uzvedums būs vērojams tiešraidē – plkst. 13.30. Portālā lsm.lv meklējami arī plaši materiāli par Bermontiādes norisi: www.lsm.lv/temas/pavels-bermonts/.

Savukārt plkst. 16.00 LTV1 un replay.lv tiešraidē būs vērojama muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība. Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna jaundarbs Reiņa Suhanova režijā ir veltījums latviešu tautas brīvības sapņiem un cīņai par Latvijas valsti, it īpaši notikumiem ap Jelgavu.

Uzvara pār Bermontu Jelgavā un tās apkārtnē 1919. gada 21. novembrī bija faktisks brīvības cīņu noslēgums. Neatkarības karš prasīja daudz upuru, tomēr vainagojās ar uzvaru – jaunā Latvijas valsts bija izcīnīta, aizstāvēta un noturēta. Muzikālajā poēmā piedalās aktieri – Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, mūziķi – Jānis Lūsēns, Harijs Gūtmanis, Evija Mundeciema, Marita Karpa, Latvīte Cirse, Jānis Ozoliņš, Jānis Lūsēns juniors. Muzikālās poēmas skanējumu kuplinās meiteņu koris Spīgo (vadītāja Līga Celma-Kursiete), vīru koris Frachori (vadītājs Ingus Leilands) un jauktais koris Balti (vadītāja Maija Branka) diriģenta Valda Butāna vadībā.

Pārraidēs no Jelgavas ar LTV1 skatītājiem kopā būs Gundars Rēders un Karīna Rubene.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja