"Arī ārvalstu kolēģi un eksperti ir uzsvēruši, ka patvēruma meklētāju integrācija ir jābalsta valodas mācīšanā, darbā un kultūras apguvē. Ir gandarījums, ka Latvija ies tieši šādu ceļu un gatavību iesaistīties paudušas mūsu valsts NVO," par Čigānes teikto šodien notikušajā komisijas sēdē aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
Deputāti šodien diskutēja par indikatīvo rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā. Paredzēts, ka šo plānu otrdien, 20.oktobrī, skatīs Ministru kabinets.
Īpašu uzmanību deputāti komisijas sēdē pievērsa patvēruma meklētāju integrācijai. Latvija patvēruma meklētāju uzņemšanai izmantos pašreizējo iestāžu kapacitāti un neveidos jaunas, deputātiem sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāvis, informējot par rīcības plānā paredzēto. Tāpat viņš informēja, ka integrācijā tiks iesaistīti mentori, kuri patvēruma meklētājiem palīdzēs dažādos jautājumos, tostarp posmā pēc statusa piešķiršanas, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūrā meklējot darba iespējas.
Sēdē Finanšu ministrijas pārstāvis informēja komisiju par paredzamajām izmaksām patvēruma meklētāju uzņemšanai. Patlaban plānots, ka 2016.gadā tās sasniegs 9,7 miljonus eiro, tostarp četrus miljonus eiro plānots finansēt no Eiropas Savienības (ES) fondiem, 2,6 miljonus eiro - no ministriju pamatbudžeta, bet pārējo - no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Savukārt 2017.gadā izmaksas patvēruma meklētāju uzņemšanai sasniegs 6,3 miljonus eiro, no kuriem 2,6 miljoni tiks finansēti no ES līdzekļiem, trīs miljoni eiro - no ministriju pamatbudžeta un pārējais - no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
Komisijas sēdē piedalījās arī citu par integrāciju atbildīgo nozaru ministriju - Labklājības ministrijas un Kultūras ministrijas - pārstāvji, kā arī pārstāvji no NVO. Latvijas Pilsoniskās alianses pārstāve sēdē pauda NVO pārstāvju gatavību iesaistīties patvēruma meklētāju uzņemšanā Latvijā un aicināja valsts iestādes iesaistīt NVO šajā procesā.
Dr.xy
Vaacijas pieredze:
K-K