Laika ziņas
Šodien
Migla

Vai viegli būt pārdevējam

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
P
P
Izlasīju visus komentārus un secinu,ka tā tā pati emigrācija vien ir;tikai tepat mājās.
P
P
Brīvprātīgā verdzība.
Jānis Melnis
J
Ja runājam par "izmitināšanu Rīgā", tad, piemēram, `beznorāžu hostelī` uz Kr. Barona un Brīvības ielas stūra īrētajās istabās (par kurām kompānijai nav iebildumu pārmaksāt), Rimi darbinieki spiesti atrasties vēl spiedīgākos apstākļos kā Vjetnamas vai Kambodžas rūpnīcu proletariāts : pāris kvadrātmetru "lielajā" vīriešu istabiņā nākas uzturēties 8 cilvēkiem - divstāvu gultas izstieptu roku attālumā, vienīgā "mēbele" (bez gultām), kura vēl ietilpst istabā ir 1 krēsls (!) uz astoņiem cilvēkiem, tāpēc mantas nākas izvietot uz/zem gultas, un grīdas … pat pie sienas pieskrūvētā drēbju pakaramā ir 6 (nevis 8) āķīši … (Pēc nostrādātām maiņām - savāc mantas somā, un hosteli pamet, lai tavā gultā tiek cits darbinieks.) Ja pēc grafika sieviešu istabiņās trūkst vietas, tad kādai Rimi darbiniecei nākas pārlaist nakti virtuvē uz dīvāniņa, vīriešu istabā (ja ir vieta), vai koridorā uz "raskladuškas", vēl var nākties gulēt starp divstāvenēm ietūcītajā "laulību gultā" : zem vienas segas ar svešinieci !
J
Nu jau puišu istabā ir piecas divstāvīgăs gultas. Es tur arī biju kādu laiku.
 • 2
 • 0
Jānis Melnis
J
Izgulēties bija problemātiski - , jo stacijas "Origo" slēdz savas durvis pusnaktī, un pēdējie darbinieki pārrodas ap ~ 00.30; savukārt pirmie modinātāji sāk zvanīt jau 4.30 (..), taču tā ir pagātne … Rimi miskastē (Miskastē bez "pēdiņām" !) ielūkojos no 2017. gada 26. septembra līdz 6. novembrim, taču ātri sapratu, ka man ar šo organizāciju nav paceļam (..) [Nedomāju, ka tur, kas mainījies.]
 • 9
 • 0
maksimas kojās
m
tas pats. maiņa beidzas, sakravā mantas un laid savos palagos citu. un tā uz riņķi. viens pakaramais uz trim.
 • 10
 • 0
Jānis Melnis
J
Galvenā strukturālā problēma Rimi sistēmā ir tā : ka veikalu vadītājiem "no augšas", autoritatīvi - nerēķinoties, ar reālo pircēju plūsmu, kas Rīgā, Pļavniekos, ir 10x lielāka kā, piemēram, Limbažos - tiek noteikts komplektējamā štata lielums, un kopējais, izmantojamais darba stundu limits, kura ietvaros (brīvi improvizējot un izmisīgi lavierējot) veikala vadītājs / -a sadala slodzes - sekojoši, ja kādā veikalā (lai tas normāli funkcionētu) pietrūkst 2 pilnas zāles darbinieku štata slodzes (kas izraisa ķēdes reakciju, jo visu dienu nevar darbināt 3 veikalā esošās kases (kaut reāli vajadzētu uzstādīt vēl 4. !)), un kasierim jāskraida pa zāli, kamēr viņa atlikušie viens/divi kolēģi no kasēm 5/6 h netiek ārā vispār, tad veikala vadītājs nekad neies "pret sistēmu" un "neizsauks uguni uz sevi" (baidoties, ka viņu pašu var "aizrotēt", pazemināt, nomainīt, jo nebūs attaisnojis "dāvāto uzticību"), un nepieprasīs papildus štata vietas, kas ļautu samazināt bardaku un sastrēgumus veikalā (..)
mjā
m
un vēl saka ka mums rūp mūsu darbinieki. un kurā brīdī tad ir tā rūpe? ja wc netiec, paēst arī ne!!! pipec.
Jānis Melnis
J
Atsevišķos veikalos realitāte ir tāda, ka kasierim nākas bez atelpas strādāt 4-7 h līdz pirmajai 5-10 minūšu pauzei, vai arī skraidot kā Figaro (turpu šurpu) bez saviem tiešajiem pienākumiem vēl vienam pašam (vai divatā ar zāles darbinieku) izkārtot vitrīnā un vēsinātavā visu konkrētajā dienā pievesto piena vai gaļas produkciju (kas noliktavas gaitenī novietota uz "roļiem", un ātri un loģiski - skatoties produkcijas termiņus - jāizvieto); tāpat nav nekas sevišķs, ja kasierim dienas beigās vienam pašam jāuzkopj viss veikals, kas ietver 3 secīgas procedūras : grīdas uzslaucīšana, uzmazgāšana ar rokām (zem restēm, plauktiem), un veikala (pluss atkrāmētās noliktavu grīdas) mazgāšana ar stumjamo mašīnu (..); var nākties strādāt 15 h garas maiņas, ar 10-15 min. pusdienas pārtraukumu (bieži pēc 15.00), ja "paveicas" izbaudīt "vintāžas" stilu : ieķīlējušos krēslus un kases taustiņus uz kuriem vairs nav saskatāmi cipari (ir kases pie kurām jaunie kasieri jūt papildus diskomfortu) utt.
izklausās pēc
i
elvi. Mums te tā ir.
 • 6
 • 0
nesaprotu kapēc
n
rimi saviem praktikantiem nedod darba apģērbu. Puiši kārto plauktus nošļukušās nodriskātās džinsās un sapluinītās botās. Kaut kā nesmuki izskatās tik prestižā veikalā. Vaitad žēl priekš biksēm un kurpēm galu beigās jau paši vien būtu ieguvēji. Zolīdāks tēls galugalā, bet tagad taka tirgus bomāri.
J
Prestižs veikals?
 • 0
 • 0
Linda
L
Es tagad kāreiz gaidu uzaicinājumu uz darba interviju. Visu palasot vairs nemaz negribas kasieres darbu.
Jānis Melnis
J
Tā kā Rimi sabiedrisko attiecību speciālisti mēdz saduļķot lētticīgu žurnālistu prātus, ar pastāstiņiem par "bezmaksas pusdienām", un citiem pasakainiem labumiem šajā organizācijā, tad jāpiemin, ka konkrētā Rimi veikalā (Salnas 1a) darbiniekiem katru dienu tiek celts priekšā konstanti nemainīgs saraksts, ar kādiem ~ 20 produktiem, no kuriem viens (uzsveru - tikai viens !) produkts - , piemēram : kefīra paka; 2 mazie Kāruma sieriņi; aplejamais trauciņš ar kartupeļu pulveri (vai nūdelēm), tad arī ir (un kalpo), par konkrētā dienā piedāvātajām "pusdienām" (..) Tātad (!) paka ar kefīru vai 2 Kāruma sieriņi no `lūstošā` "zviedru galda", tad arī ir "pusdienas", kādas pelnījis Rimi kasieris, kurš aizvada 15 h garu darba dienu (..)
Tas jau laikam
T
atkarīgs no veikala vadītāja ko dod ēst. Citos veikalos ir vistiņa ar vakar beigušos termiņu. Un tad tas ir ''bezmaksas''. Gribi normālu ej pats un pērc. Taka skaisti jau ir bezmaksas, bet patiesībā viss ir stipri savādāk. Parādiet to savu bezmaksas pusdienu ēdienkarti.
 • 9
 • 0
Jānis Melnis
J
Ja runājam par darba dienas ilgumu Rimi sistēmā, tad, piemēram, Salnas ielas Rimi (Pļavniekos) nodarbinātajiem kasieriem, tas parasti ilgst 15 h (no 7.00 - 22.00), maiņas vadītājiem 16 h (6.00 - 22.00); darba dienas 3/3, 4/4 u. tml. Uz šo veikalu tiek izsauktas arī pāris meitenes no Jelgavas (..), tad parēķiniet, cik viņas - dienās, kad iekrīt maiņas dabū izgulēties ~ 22.20 atstāj veikalu, ar mašīnu brauc uz Jelgavu (..), un jau nākamajā dienā (kad iekrīt maiņas), pēc 15 h darba dienas ap 6.30 jābūt veikalā … veikals sāk strādāt 7.00, un vēl jāsaņem kases nauda, par visu jāparakstās utt. Labi, ka meitenes mājupceļā pie stūres neiemieg (..)
zdača
z
Latvijā gudri celvēki strādājot par pārdevējiem bieži vien ir vergu tipa haluji, kuri taisa piķi priekš cūkainajiem īpašniekiem vai pat bandītiem. Piem. celtniecības vai citu specifisku preču veikalos Latvijā gandrīz vienmēr pārdevēji spēj atrast vēlamo preci, labi paskaidrot par to vai pat kompetenti ko ieteikt. UK un citu bagātu valstu veikalos pārdevēji visbiežāk ir diezgan nespējīgi palīdzēt ko atrast un pilnībā nespējīgi kompetenti jēdzīgi paskaidrot par rūpniecības vai auto precēm. Vienreiz UK pērkot veikalā bremžu pakaļējos klučus priekš meitas Honda Civic divreiz piedāvāja nepareizus, kaut gan pēc pirmās kļūdas tika atstāts vecais orģinālais paraugs. Autiņš tādēļ nostāvēja apm. nedēļu izjaukts, tāpēc veikalā caur skandālu pieprasīju atpakaļ piķi, kurš tika ar dusmām atsviests (ebay nopirku bez problēmām). Meita toreiz būdama UK studente man ļoti niknam nezinātājam mierīgi paskaidroja, ka ar bīdmēru rīkoties spējīgs britu pilsonis stradās daudz atalgotāku darbu nekā pārdevēja.
pag>zdaža
p
Nu, un kas? Te tev nav UK! Kāds te sakars ar UK?
 • 9
 • 5
Viss skaistākās meitenes
V
dzīvo Jēkabpilī. Nākotnes ielas Rimi. Balti ziliem matiņiem. Nesaprot kur es esmu kas es esmu. Parasa okarti un nesaprot ko no viņas grib. Nezin kur meklēt. Atnāk apsargs un atrod kur ir okartes. Cirks ne kadrs. Un tādus laiž kasē. Apaļas nulles.
paši neko nemāca
p
un ko tad brīnīties, ka kasē sēž aunu cirks. Un par sastrādāto prasa paskaidrojumus. Vispirms pilnvērtīgi iemāciet un tad pieprasiet paskaidrojumus, bet nē augstie krēsli dara kā grib.
 • 8
 • 0
Jānis Melnis
J
Apmācība darbā ar kases aparātu "Rimi" ilgst apmēram ~ 20 minūtes, kad maiņas vadītājs ierāda kādus ~ 8 galvenos taustiņus, un mazu brītiņu pastāv aiz muguras (jo viņam jāskrien savās gaitās), ja ko salaidīsiet grīstē, 2X jāspiež zvana poga, un maiņas vadītājs (vecākais kasieris) noteikti pienāks (..) Jums jāsaprot, ka tām meitenēm neviens NEKO nav mācījis (pat visas pieejamās aplikācijas parādījis), un viņām pašām (pieļaujot kļūdas un misēkļus) viss pamazām jāapgūst !
 • 22
 • 1
bet
b
tas pats ir citos veikalos kā ''Drogas'' utt....Jo tak trūkstot cilvēku.....Bet tos kas grib un māk strādāt-darbā neņem jo tak esot par veciem...vai par jauniem, par gudriem vai par muļķiem, utt.....
 • 19
 • 0
nu nevaig jau te
n
nav jau jums tik slikti. Zinu kasieri kurai dienā desmit reizes paprasa telefona numuriņu. Vislaik aicina pa kafijām un aizvest uz mežu. Taka nav jau tik slikti. Brīvdienās pelniet bonusus ka maz neliekas!
ķirurgs
ķ
Ja skaista meitene tad kāpēc gan lai neaizvestu uz mežu?
 • 4
 • 9
precēts ārsts
p
kāda starpība ir sieva vai nav, bet naudiņa tak nesmird...var nopelnīt trīs kasieres algas un kapēc gan ne....
 • 4
 • 7
vo vellos
v
Strādā kasē un vēl tirgo sevi...hmmm...divi zaķi ar vienu šāvienu un vēl saka, ka slikta dzīve.
 • 6
 • 8
Raiča
R
Domāju, ka kasierēm vajaga darba formu pamainīt. Iedalīt rozā minikleitas, stringus un augstpapēžu kurpes, tad gan būtu visi laimīgi. I meitenes priecīgas, seksīgas i pircēji apmierināti. Un galu beigās vislielākais ieguvējs ir šefs.
Vai viegli būt pārdevējam?
V
Protams, ka viegli. Visu dienu sēdi pamperā nav nekur jāskrien un kurpes jāplēš. Sēdi badā, nav zobi ēdot jādeldē. Protams, ka viegli. Mazāk izdevumu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Par motoriem, paaudzēm un vīrusiem(3)

Kā tur bija? Viss, kas mūs nenogalina, padara stiprākus. Vīrusa kontekstā (kurš pēdējos mēnešos piesaukts tik bieži, ka kaut kā vairs neceļas roka to dēvēt par ''jauno'') šis apgalvojums gan,...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata