Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Atļāva iemest 110 punktu

Nenosargāja savu grozu. Latvijas basketbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas izbraukuma spēlē ar Izraēlu uzbrukumā iekrāja solīdu punktu krājumu, taču pārāk nevērīga bija spēle aizsardzībā. Zaudējums ar 88:110. Latvijai trijās spēlēs ir viena uzvara un divi zaudējumi. Nākamā spēle Latvijai sestdien Arēna Rīga ar Somiju.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc ierašanās Telavivā Basket.lv skaidroja, ka komandu apmierinot viss, izņemot 40 grādu karstumu. Valdošo atmosfēru svētdienas rīta treniņā Nokia arēnā Bagatskis raksturoja kā darbīgu. Tiesa, ikdienā esot jūtams, ka spēlētāji vēl nav tikuši galā ar emocijām, kuras izraisīja ceturtdien izcīnītā uzvara pār Itāliju (69:68). «Nekādas bravūras nav, bet ik pa laikam ieskanas kāda pacilāta nots. Acīmredzot ceturtdien paveiktais vēl nav pavisam aizmirsts, kaut arī šovakar mūs gaida pavisam cita spēle.»

Spēles sākumā pašpārliecinātības pazīmes nevarēja manīt. Rezultāts mainījās līdzīgi, taču Latvijas basketbolistiem vairs nebija pretargumentu, kad Izraēla daudzveidoja savu uzbrukumu. Iesākumā tika atļauts mājiniekiem samest vieglas bumbas pretuzbrukumos un no groza apakšas. Kad aizsardzība kļuva nedaudz mobilāka, pretinieks ieslēdza tālo artilēriju. Izraēlai pirmie septiņi no astoņiem trīspunktniekiem bija precīzi. Jau pēc pirmās ceturtdaļas mājinieki tika atlaisti grūti aizsniedzamā attālumā (18:37), pārtraukumā ejot, bija 40:55.

Gaisma tuneļa galā pavīdēja, kad trešajā ceturtdaļā palika vairs tikai mīnus 8 (57:65). Tuvāk mājinieki latviešus gan nepalaida un jau līdz trešdaļas beigām atguva drošu pārsvaru.

Finālturnīram kvalificēsies trīs grupu uzvarētāji un divas labākās otro vietu ieguvējas.