Piektdiena, 11. oktobris
Silva, Monta, Tince

Bargi sodīja par kļūdām

Par katru pieļauto kļūdu Latvijas vadošos basketbola klubus ULEB Eiropas kausa izcīņas pamatturnīra otrā riņķa pirmajās spēlēs sodīja viņu pretinieki. BK Ventspils izbraukumā piedzīvoja sāpīgu neveiksmi svarīgā cīņā par vietu apakšgrupas četriniekā pret Melnkalnes Budučnost (69:87), bet VEF Rīga savā laukumā kārtējo reizi atzina sava bijušā trenera Rima Kurtinaiša vadītā Piemaskavas Himki pārākumu (79:87). Izredzes tikt otrajā posmā saglabā abi Latvijas klubi, taču pēdējās četrās kārtās kā vieniem, tā otriem palicis maz iespēju kļūdīties.

VEF Rīga basketbolisti apņēmīgi sāka cīņu pret ambiciozo, taču pēdējā laikā nestabili spēlējošo Himki, taču jau ceturtajā spēlē pēc kārtas pirmajā puslaikā tika piedzīvots lūzums, kura laikā pretiniekiem tika dots ievērojams handikaps. Rīdzinieki attapās pēc pirmā nokdauna (9:20), panākot mīnus seši, taču atkal īsā laikā pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas, par kurām viesi sodīja ar trim punktiem par katru. 0:12 izrāviens deva Himki ap divdesmit punktu pārsvaru. Lai gan otrajā puslaikā vairākkārt izdevās pietuvoties līdz vienciparu skaitļa deficītam, bet pēdējā minūtē - pat līdz divu tālmetienu atstatumam, īsti līdz pretinieku uzvaras apdraudēšanai vefieši netika, jo pietrūka laika un pieredzējušajiem Himki līderiem Tairisam Raisam un Peteri Koponenam izšķirošajos brīžos roka nenotrīcēja. Zīmīgi, ka Himki pieļāva par septiņām kļūdām vairāk, taču krietni produktīvāk izmantoja laukuma saimnieku brāķi.

Tikmēr BK Ventspils pirmais pārbaudījums pirms svarīgās spēles Podgoricā pret tiešo konkurentu Budučnost sagaidīja jau dienu iepriekš, jo otrdien teju visa diena tika pavadīta ceļā ar diviem autobusiem, trīs lidmašīnām un pat prāmi. Tas nevarēja neatstāt iespaidu uz komandas sniegumu izšķirošajos brīžos, un pēc saspringtā cīņā aizvadīta pirmā puslaika ventspilnieki pēc pārtraukuma īsā laikā salūza. Neizdevās ne tikt pie uzvaras, ne nosargāt savā laukumā iekrāto septiņu punktu pārsvaru, kas nu priekšrocības pie vienādas uzvaru bilances, kas ir ļoti iespējama, nu dos konkurentiem.