Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Būs darīšana ar ievainotu zvēru

Taktika un psiholoģija - šajos divos spēles komponentos Grieķijas basketbolistes Eiropas čempionāta B grupas pirmajā spēlē bija pārākas par Ungārijas vienību (59:43). «Nākamreiz mēs iemetīsim vairāk,» Ungārijas izlases rezultatīvākā spēlētāja Sofija Feģiverneki atzina, ka komandas uzbrukums bijis tālu no vēlamās kvalitātes. «Nākamā reize» ungārietēm būs pirmdien plkst.20.15, kad jāspēlē ar Latviju.

Ungārijas izlases uzbrukums pirmajā puslaikā pret Grieķiju patiesi bija katastrofāls: mērķi sasniedza tikai pieci no 29 metieniem (rezultāts atbilstošs - 12:34). Neveiksminieču treneris Lāslo Ratgebers pēc mača uzsvēra psiholoģiskā aspekta nozīmi: «Ungārija nepiedalījās divos pēdējos Eiropas čempionāta finālturnīros, mums ir jaunas un mazpieredzējušas spēlētājas. Pirmajā puslaikā septiņi «noskrieti» - ko tādu neatceros piedzīvojis... Otrais puslaiks bija mazliet labāks, taču jūs nevarat atspēlēties, ja nespējat gūt punktus. Nekāda aizsardzības sistēmas maiņa tad nelīdz.»

Pirmās spēles drudzis patiesi nopietni drebināja ne tikai Ungārijas jauno maiņu, bet arī 2003.gada finālturnīra dalībnieci uzbrucēju Annu Vajdu (no spēles 4/9). Taču ungāru neveiksmēm bija arī taustāmāki cēloņi.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš uzsvēra, ka Grieķijas izlase prasmīgi uzspiedusi sev izdevīgu spēles stilu. «Grieķietes ļoti agresīvi nospēlēja aizsardzībā un viltīgi - uzbrukumā. Mazais sastāvs izvilka no groza apakšas ungāru centra spēlētājas, ceturtā numura pozīcijā ļoti labi nospēlēja Maltsi, kas vairāk spēlējusi ārējā līnijā. Principā neko jaunu neparādīja ne viena, ne otra komanda, bet grieķietes labāk izmantoja savus trumpjus.»

Grieķijas izlases galvenais treneris Konstantins Miss uzsvēra kaujinieciskā noskaņojuma izšķirošo nozīmi. «Komandā nav dižu talantu, toties spēlētājas paveica izcilu darbu aizsardzībā. Pirmajās spēlēs tai parasti ir izšķiroša nozīme.» Grieķietēm par labu nāca arī čempionātā uzņemtais tiesāšanas stils, kas ļauj aizsargāties diezgan agresīvi. Visā spēlē Ungārijas izlase meta tikai divus sodus.

«B grupā Latvija ir vistalantīgākā komanda, bet pārējās trīs vienības ir spēkos līdzīgas,» K.Misa vārdi sildīja latviešu žurnālistu sirdis. Taču tie nedrīkst iemidzināt. Ar lielām cerībām un labiem pārbaudes maču rezultātiem uz Latviju atbraukušajām ungārietēm pirmdien vairs nebūs, kur atkāpties, un viņas noteikti spēlēs labāk. Ja vien Latvijas valstsvienība ļaus.