Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Dažas mīklas risinās pēdējā kārtā

Nedēļas nogalē Pasaules kausa izcīņas finālturnīra dalībnieku pulkam no Eiropas zonas pievienojās arī Dānijas, Vācijas, Serbijas un pašreizējās čempiones Itālijas valstsvienības futbolisti. Kopumā ceļazīmes nopelnījušas 19 no 32 nākamvasar Dienvidāfrikas Republikā paredzētā finālturnīra dalībniecēm.

1.grupa. Dānija savā laukumā ar 1:0 uzvarēja Zviedriju, garantējot pirmo vietu grupā, bet kaimiņus nobīdīja uz trešo. Uzvaras vārtus guva Jākobs Poulsens spēles 79.minūtē. Uzvara pār ungāriem uz otro vietu pacēlusi Portugāles komandu, kam dalībai izslēgšanas spēlēs trešdien pietiks ar Maltas apspēlēšanu.

3.grupa. Uz pirmajām divām vietām reāli pretendē Slovākija, Slovēnija un Čehija. Pēdējie gan vairs nevar būt pirmie. Visām trim komandām vārtu starpība ir +11, tas nozīmē, ka slovākiem pirmās vietas saglabāšanai nepieciešama uzvara, jo slovēņi diezin vai palaidīs garām trīs punktus Sanmarīno. Čehijai savā laukumā jāuzvar Ziemeļīrija un jācer, ka slovēņi nespēs triumfēt viesos. Tikai tad čehi tiks pie kārotās otrās pozīcijas.

4.grupa. Ceļazīmi uz DĀR ieguva Vācijas izlase, kas Maskavā uzvarēja krievus (1:0). Vienīgos vārtus guva Miroslavs Kloze pēc skaistas saspēles ar Lukašu Podoļski un Mesutu Ozilu. Spēles izskaņā tiesnesis nefiksēja acīmredzamu pārkāpumu soda laukumā pret Vladimiru Bistrovu. Pēdējās 22 minūtes vācieši cīnījās mazākumā. Krievijas izlase garantējusi otro vietu un dalību izslēgšanas spēlēs.

5.grupa. Turki ar zaudējumu Beļģijā (0:2) paši apraka cerības uz otro vietu, ko garantēja Bosnijas un Hercegovinas izlase ar panākumu Igaunijā (2:0). Tikmēr Eiropas čempioni spāņi svinēja devīto uzvaru deviņās spēlēs - 2:1 Armēnijā.

6.grupa. Ukrainas valstsvienība savā laukumā ar 1:0 uzvarēja neaizsniedzamo līderi Angliju un pakāpās uz otro vietu. Viesi jau spēles 14.minūtē palika mazākumā, jo vārtsargs Roberts Grīns nopelnīja sarkano kartīti. Uzvaras vārtus 29.minūtē guva Sergejs Nazarenko. Trešdien uzvara Andorā ukraiņiem pavērs durvis uz izslēgšanas spēlēm, bet tās aizcirtīs horvātiem, kam šobrīd ir par punktu mazāk un trešdien spēle Kazahstānā.

7.grupa. Pirmo vietu garantēja serbi ar uzvaru pār Rumāniju (5:0), otro francūži - 5:0 ar Fēru salas izlasi.

8.grupa. Itālijas futbolisti nodrošināja pirmo vietu, pateicoties Alberto Džilardīno rezultatīvajam sitienam pamatlaika pēdējā minūtē spēlē pret Īriju (2:2). Spēles gaitā īri divas reizes bija vadībā. Īri vairs nevar kāpt augstāk un krist zemāk par otro vietu.

Īslande 8 1 2 5 7-13 5

Finālturnīram, kas nākamvasar notiks Dienvidāfrikas Republikā, kvalificēsies visu grupu uzvarētāji, bet astoņi labākie otro vietu ieguvēji piedalīsies izslēgšanas spēlēs par vēl četrām ceļazīmēm.