Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Iespiesti smagās spīlēs

Atpalicība ne tikai ātrumā, bet arī gribēšanā. Rīgas Dinamo KHL čempionātā savā laukumā ar 0:2 zaudēja Minskas Dinamo. Trešo reizi sezonā rīdzinieki laukumu atstāja bez vārtu guvuma. Pret Čerepovecas Severstaļ mājās bija 0:1, pret Baris Astanā - 0:5. Nākamā spēle pēc starptautiskā pārtraukuma - 14. novembrī mājās ar Kazaņas Ak Bars.

Minskas komandas galvenā trenera pienākumu izpildītājs Aleksandrs Andrijevskis pirms spēles medijiem neslēpa, ka Rīgā būšot pēdējā cikla svarīgākā spēle. Neapmierinošais sniegums jau bijis par iemeslu galvenā trenera Kari Heikilas atbrīvošanai, tomēr minskiešiem pirms mača bija par četriem punktiem vairāk nekā rīdziniekiem. Pēdējā postenī Andrijevskis turpināja uzticēties NHL lokauta laika ieguvumam somam Pekam Rinnem. Pēc katastrofāli neveiksmīgās spēles ar Magņitogorskas Metallurg (2:7) nākamajā mačā tikai vienu ripu ielaida norvēģis Larss Haugens, taču nākamajā spēlē ar Avtomobilist (4:3 pagarinājumā) un arī Rīgā atkal vārtos bija Rinne. Minskas kolēģi smēja, ka viens labums no šādas rīcības esot - tādējādi Andrijevskis nedodot spēļu praksi Norvēģijas izlases vārtsargam. Nākamajā pavasarī Baltkrievija un Norvēģija pasaules čempionātā Stokholmā spēlēs vienā grupā. Tomēr Rinnes izvēle šoreiz izrādījās pareiza. Augumā raženais soms ar veiklu pārvietošanos un prasmīgu spēles «lasīšanu» tvēra grūtas ripas, kad pēc diagonālās piespēles jau tukšā stūrī meta Mārtiņš Karsums, kad Miks Indrašis ar māņu kustību labā metiena pozīcijā izvirzīja Džeimiju Džonsonu un vēl daudzkārt. Rinni pelnīti atzina par labāko viesu komandas sastāvā, tāpat kā Mīkaelu Telkvistu - Rīgas Dinamo.

Rīdzinieku sastāvā bija viens zaudējums. Izrādījās, ka iepriekšējo 4:3 uzvarēto spēli Sanktpēterburgā ar SKA Krišjānis Rēdlihs beidzis ar plaukstas kaula lūzumu. Šādu nepatīkamu diagnozi uzrādīja rentgena uzņēmums. K. Rēdliham atveseļošanās laiku prognozē aptuveni četras nedēļas. Svētdien pirmo reizi piecu gadu laikā Rīgas Dinamo sastāvā nebija neviena Rēdliha.

Jau no pirmajām minūtēm bija sajūta, ka minskiešiem patiešām uzvara ir vairāk nepieciešama. Viņi aktīvi spēlēja no pirmā numura pozīcijām, un šādai taktikai atbilstoši bija divi vārtu guvumi. Spiediena rezultātā vispirms vārtu priekšā saviem sedzamajiem līdzi neizsekoja rīdzinieku aizsargi Oskars Cibuļskis un Metjū Karls, bet pēc tam otrajā periodā Minskas karuselī galva sagriezās ceturtajam virknējumam. Otrajā trešdaļā, kad rīdziniekiem vajadzēja mosties nopietnai cīņai par tik svarīgajiem trijiem punktiem, viesu pārsvars kļuva vēl nospiedošāks - metienu starpība 21:7 (!) Minskas hokejistu labā. Pēdējā trešdaļā Minskas hokejisti jau izveidoja četru spēlētāju valni uz aizsardzības zonas zilās līnijas, kura pārvarēšana mājiniekiem palika neatrisināta mīkla.

Minskas Dinamo pēc šīs uzvaras ar 30 punktiem pacēlās uz pēdējo pozīciju play-off zonā, savukārt rīdziniekiem pēc zaudējuma tiešajiem konkurentiem atpalicība no labāko astoņnieka sasniedz jau septiņus punktus.