Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Joprojām bez uzvaras

Ar aktivitāti cīņas beigās izrādījās par maz, lai BK Ventspils basketbolisti ULEB Eiropas kausa grupu turnīra spēlē pacīnītos par uzvaru ar Itālijas Lauretana Biella. Viesi bija vadībā visu spēles gaitu un uzvarēja ar 77:63.

Ventspilnieku galvenais treneris Agris Galvanovskis jau pirms pirmās abu komandu cīņas pagājušajā nedēļā zināja teikt, ka pretinieki ļoti rezultatīvi uzbrūk no distances, tomēr arī otrajā spēlē Lauretana Biella snaiperus tā arī neizdevās apturēt. Viesi jau spēles pirmajā ceturtdaļā iemeta četrus tālmetienus, bet BK Ventspils spēlētāji no spēles punktus nespēja gūt līdz pat Artūra Bērziņa uznākšanai laukumā sestajā minūtē. Sekmīgā cīņa pie pretinieku groza ļāva gūt punktus ar atkārtotu mēģinājumu un neatlaist pretiniekus pārāk tālu (9:12, 13:17), tomēr pirmo ceturtdaļu nācās noslēgt ar septiņu punktu deficītu (13:20).

Otrās ceturtdaļas pirmās trīs minūtes bija kā pilnīgs pretstats cīņas sākumam. Itālijas kluba basketbolisti nekādi nespēja iemest no spēles, kamēr mājinieku komandas spēlē arvien labāk iejutās komandas jaunpienācējs Sandis Buškevics, kurš Ventspils komandā atgriezās pēc sešu gadu prombūtnes. Seši punkti pēc kārtas ļāva pietuvoties līdz trīs punktu starpībai (19:22), taču laukuma saimniekus atvēsināja Mateo Soranja. Pieredzējušais Itālijas izlases basketbolists realizēja divus tālus metienus pēc kārtas un aizsāka Lauretana Biella komandas izrāvienu 13:1, pēc kura viesu pārsvars sasniedza 15 punktus (20:35).

Spēles otrajā pusē vairs neizdevās nopietni apdraudēt Itālijas komandas līderpozīcijas. To lielā mērā ietekmēja gan vairākas pašu pieļautās kļūdas, kuras pretinieki pārvērta rezultatīvos uzbrukumos, gan neveiksmīgā cīņa aizsardzībā. Jau pāris minūtes pēc lielā pārtraukuma pretinieku pārsvars pirmo reizi pārsniedza 20 punktus (30:51). Pēdējā ceturtdaļā no 44:68 izdevās pietuvoties līdz pat cerīgajam 61:71, tomēr pieredzējušie pretinieki nepieļāva iespēju atdot jau praktiski izcīnītu uzvaru. Aktivitāte uzbrukumā deva iespēju uzbrukt no soda metienu līnijas, kas tika izmantota, lai izcīnītu panākumu ar 77:63.

Nākamajā spēlē BK Ventspils 5.janvārī Bambergā tiksies ar Vācijas Brose Baskets.