Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Lauvas rāda zobus

Atbilstoši komandas nosaukumam Liepājas lauvu basketbolisti visas spēles garumā lavījās klāt Ventspils komandai, lai izšķirošajā brīdī veiktu uzbrukuma lēcienu. Amerikāņu aizsarga Džošua Mejo precīzais tālmetiens ļāva liepājniekiem ar uzvaru 74:73 Ventspilī sākt Latvijas Basketbola līgas pusfināla sēriju. «Cepuri nost spēlētājiem par to, kā viņi cīnījās pēdējā ceturtdaļā,» padotos paslavēja Liepājas lauvu galvenais treneris Agris Galvanovskis. Viņš gan uzsvēra, ka sērijā līdz trīs uzvarām favorīti joprojām ir ventspilnieki. Svētdien komandas tiksies Liepājā.

Ventspils basketbolisti vēlreiz pierādīja, ka ir kontrastu komanda. Kopš otrā puslaika sākuma šķietami kontrolējot notikumus laukumā, Gundara Vētras padotie galotnē tomēr izlaida no rokām uzvaru. «Paši izlaidām uzvaru. Bumbu izņēma no rokām šeit, kļūdījāmies tur un neizcīnījām bumbu tur,» galotnē pieļautās taktiskās kļūdas sarunā ar Dienu uzskaitīja Vētra. «Domāju, ka bija pietiekami droša situācija, lai mēs izcīnītu uzvaru spēlē. Jāmēģina izdarīt secinājumus un izcīnīt uzvaru Liepājā,» norādīja treneris.

Ventspilnieki jau pirmās ceturtdaļas vidū pārņēma spēles grožus, taču ievērojamu pārsvaru nespēja iegūt līdz pat otrā puslaika sākumam, kad teicami nospēlēja mājinieku amerikāņu kvartets, veicot 11:0 izrāvienu. «Gribējām pārāk gudri nospēlēt. Atpalikām tikai par diviem punktiem, tāpēc nenospēlējām mierīgi un pacietīgi, bet gan pasteidzāmies,» bezzobaino sniegumu otrā puslaika sākumā skaidroja Liepājas basketbolists Mārtiņš Kravčenko. Spēles pēdējā ceturksnī gan izlieto izdevās sasmelt. «Ne bez veiksmes palīdzības,» atzina Galvanovskis. Kravčenko norādīja, ka pie mīnus divi galotnē bija iecere sist sodu ventspilniekam Džamaram Jangam, taču viņš bumbu turējis tā, ka Mārtiņam bija iespēja to izsist. «Pēdējā uzbrukumā apzināti gājām uz trīspunktu metienu, jo zinājām, ka papildlaikā mums būtu grūtāk,» sacīja Kravčenko. Pēdējā uzbrukumā BK Ventspils iekrita liepājnieku veidotā slazdā, tāpēc Janga metiens bija ļoti neprecīzs un Lauvas svinēja uzvaru ar 74:73.

Sērija līdz trīs uzvarām gan ir tikai sākusies, uz ko norādīja arī abu komandu treneri. «Ventspils joprojām ir sērijas favorīts, jo komandā ir pieredzējušāki leģionāri un garāks spēlētāju soliņš,» sacīja Galvanovskis. Viņš pieļāva, ka otrajā spēlē varētu piedalīties arī Artūrs Bricis, kurš mikrotraumas dēļ Ventspilī palika malā. BK Ventspils galvenais treneris Gundars Vētra apņēmās izdarīt secinājumus, lai viņa vadītā komanda uzvarētu Liepājā.

Sērijā līdz trīs uzvarām otrā spēle svētdien pulksten 17 sāksies Liepājā, bet piektdien otro cīņu aizvadīs Rīgas komandas VEF un Latvijas Universitāte. Šo komandu pirmā divcīņa gan pierādīja viegli prognozējamo - vefiešiem būs īpaši jāpiepūlas, lai sērija viņu labā nebeigtos ar minimālo spēļu skaitu. Tomēr sportiskās intrigas trūkums ļauj divcīņu izbaudīt atraktīva basketbola piekritējiem, jo abas komandas nevairās spēlēt ātri un rezultatīvi. Spēle Olimpiskajā sporta centrā Rīga piektdien sāksies pulksten 19.30.

19 kļūdas 9
20.IV 19.30 LU - VEF Rīga (2. spēle), 22.IV 17.00 Liepājas lauvas - BK Ventspils (2. spēle)