Rīgā +4 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Nokavētā atmošanās

Nogulēts spēles sākums bija par iemeslu Rīgas Dinamo zaudējumam KHL čempionāta otrajā spēlē ar Omskas Avangard (4:5). Pa divām ripām iemeta Ģirts Ankipāns un Miķelis Rēdlihs. Trīs mājas spēļu sēriju Dinamo beigs trešdien Arēnā Rīga ar Astanas Baris (19.30).

Dinamo ārsts Aivars Āris pēc spēles ar Salavat Julajev (1:5) apgalvoja, ka vārtsargs Martins Pruseks uz maiņu aizslidojis muskuļa krampja dēļ un nākamajai spēlei ar Avangard čehu vārtsargs būšot gatavs. Treneris Jūliuss Šuplers tomēr izšķīrās Pruseku atstāt rezervē. Otro KHL spēli Dinamo iesāka ar Edgaru Masaļski vārtos un nemainīgos sastāva virknējumos.

Dinamo kases turētājiem par nožēlu izrādījās, ka otrajā gadā čehu superzvaigzne Avangard rindās Jaromīrs Jāgrs vairs nav tik spēcīgs skatītāju pievilināšanas magnēts. Arēnā palika vairāk nekā puse neaizpildītu vietu (4529 skatītāji), bet Jāgru vakar bija vērts redzēt. Līdz 21.spēles minūtei čehu zvaigzne jau bija iemetis trīs ripas Dinamo vārtos un pret viņu jau bija nopelnīti divi noraidījumi. Abas reizes Jāgrs pats vairākumu arī realizēja, tiesa, pirmajā vārtu guvumā izskatījās, ka ripu pielabo Dmitrijs Pestunovs vai kāds rīdzinieks.

Dinamo nepaveicās, ka omskieši Rīgā ieradās pēc 0:1 zaudējuma pagarinājumā ar Astanas Baris. Avangard spēli iesāka tikpat mobili kā aizvadīja Gagarina kausa izcīņu, kad pirmajā kārtā kā 16.komanda apspēlēja pamatturnīra uzvarētājus Ufas Salavat Julajev un tikai smagā piecu spēļu sērijā ar 2:3 zaudēja Gagarina kausa ieguvējiem Ak Bars. Dinamo snieguma raksturojumam pirmajā periodā varēja citēt Salavat Julajev treneri Vjačeslavu Bikovu, kurš pēc pirmās spēles paslavēja rīdzinieku viesmīlību... Visas četras ripas pirmajā periodā Dinamo atļāva iemest no vārtu priekšas.

Dinamo kapteinis Sandis Ozoliņš nebija alojies, kad sezonas priekšvakarā solīja cīņu līdz pēdējai minūtei. No 1:5 dinamieši līdz trešās trešdaļas vidum panāca 4:5, solot spraigu spēles izskaņu. Diemžēl pēdējās cerības izdzēsa Maika Iguldena ārpus laukuma izmestā ripa divarpus minūtes pirms beigām un sekojošais noraidījums.

Bez nosaukuma

(1:4, 2:1, 1:0)

Dinamo: Ankipāns (9.), Ankipāns (Svets, vair., 32.), M.Rēdlihs (Dārziņš, 38.), M.Rēdlihs (Dārziņš, 52.).

Avangard: Volkovs (Perēns, 3.), Jāgrs (vair., 8.), Jāgrs (Rjabikins, Kukonens, vair., 13.), Volkovs (Perēns, 14.), Jāgrs (Rjabikins, 21.).

Dinamo: Masaļskis (no 20:00 Pruseks); Sotnieks - Ozoliņš, Cipulis - Iguldens - Ņiživijs, Svets - K.Rēdlihs, Ankipāns - Karija - Hosa, Laviņš - Galviņš, M.Rēdlihs - Sprukts - Dārziņš, Meija - A.Džeriņš - Cinks, Sorokins.