Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Nopelnīta veiksme

Plašāki spēlētāju resursi BK Ventspils komandai Latvijas čempionāta finālsērijas septītā mača pagarinājumā tomēr palīdzēja salauzt Barons/LMT pretestību (82:71). Ventspilnieki astoto reizi kļuvuši par Latvijas čempioniem. No pašreizējā sastāva iepriekš zelta medaļas bija izcīnījuši tikai Pāvels Veselovs un Juris Umbraško. «Divas tik līdzīgas komandas... Paldies mūsu atbalstītājiem. Tik līdzīgā spēlē tam bija milzīga nozīme. Varbūt bijām par vienu procentu stiprāki un tāpēc paveicās,» iznākumu komentēja BK Ventspils kapteinis Aksels Vairogs.

Finālsērijas izšķirošās spēles liktenis lielā mērā izšķīrās jau ceturtajā minūtē, kad ar saasinātu cirkšņa traumu no laukuma nokliboja Barons/LMT līderis Armands Šķēle.

Tikuši vaļā no pretinieku bīstamākā spēlētāja, BK Ventspils ar spēlētāju maiņām un vienpadsmit basketbolistu aktīvu iesaistīšanu centās padarīt spēli intensīvāku. Taču finālspēles spriedzes ietekme bija jūtama gan metienu (ne)precizitātē (puslaikā no spēles 13/33), gan 11 kļūdās, kas ieguldītajai enerģijai īsti neļāva atspoguļoties uz tablo. Tālāk par 24:18 (11.minūtē) un 50:43 (28.) mājinieki netika. Arī Barons/LMT uzbrukumu organizācija nebija spīdoša, tomēr savu izdarīja zonas aizsardzība, un brīžiem ventspilniekiem kļuva karsti gan laukumā, gan tribīnēs.

Pēdējo reizi tas notika pamatlaika pēdējā minūtē, kad no mājinieku pārsvara bija palicis tikai 62:61. 15 sekundes pirms beigām par savu klātbūtni laukumā atgādināja tiesnesis Oļegs Latiševs, kurš rīdzinieku pārkāpumu laukuma centrā traktēja kā nesportisku. Par laimi, brīdi vēlāk ventspilnieks Ronalds Zaķis neizmantoja šo «dāvanu», aizmezdams garām abus sodus. Tas deva iespēju Todam Ebernetijam ar trīspunktnieku panākt pagarinājumu, bet ventspilniekiem - izcīnīt pelnītu uzvaru bez skandāla pieskaņas. Pagarinājumā savu aldziņu beidzot atpelnīja Bernards Kings, bet Barons/LMT novārdzinātie resursi beidzot bija galā.