1. Ja pastaigā mazulis saniķojas, negrib iet pats vai vēlas doties citā virzienā, pajokojiet ar viņu - mainiet gaitu, soļojot kā pingvīns, lēkājot kā varde un tamlīdzīgi.
2. Bērns niķojas un negrib ēst pusdienas? Piedāvājiet viņam maltīti tutti-frutti stilā: salieciet uz šķīvja pa drusciņai no visa, kas ir mājās, - šķēlīti siera, gabaliņu šķiņķa, 3 aprikozes, 4 olīves, pusīti tomāta, trešdaļu maizes šķēlītes un tā tālāk. Kaut ko no visa jau mazais apēdīs!
3. Kad mazais ir nolēmis niķoties, saglabāt vēsu prātu var neizdoties pat vispacietīgākajai mammai... Ja gadījies bērnu sabārt, ņemiet vērā principu 1:4. Tātad, ja pateicāt vienu negatīvu lietu, jums līdzsvaram jāpasaka četras labas.
4. Nevienam nav tik ļoti vajadzīga samīļošana kā tam, kurš šķietami to vismazāk ir pelnījis, tāpēc apskaujiet savu mazo niķu pūzni, kad viņš kliedz un spārdās sliktā garastāvoklī, jo reizēm apskāvienam piemīt burvju spējas un niķis ir kā ar roku atņemts!
5. Vismaz vienu maltīti dienā ieturiet visa ģimene kopā. Padariet to īpašu, piemēram, tematisku, un uzklājiet galdu, kā pienākas. Bērniem patīk justies noderīgiem - ļaujiet, lai mazais sakārto galda piederumus.
6. Pilnībā izgulēties naktī bez pamošanās bērni līdz gada vecumam var reti. Parasti bēbīši pamostas vairakkārt un nespēj paši aizmigt arī tad, ja nav izsalkuši un autiņi ir sausi. Viņi vienkārši vēlas mammas sabiedrību un dara to zināmu ar skaļu brēcienu. Neskrieniet uzreiz pie bērna, ja vien viņš neraud ilgāk par 20 minūtēm. Iespējams, šķitīs, ka sirds lūst, bet mazajam jāmācās pašam sadzīvot ar savām emocijām, raksta Dženifera Valdburgere un Džilla Spivaka grāmatā The Sleepeasy Solution.
7. Neatsakieties no saviem hobijiem un interesēm tikai tāpēc, ka esat maza bērna mamma. Ejiet sabiedrībā! Plānojot savu laiku, būsiet pārsteigta, cik daudz iespējams paspēt un cik daudz bērniem draudzīgu iestāžu ir pilsētā. Lai izvēlētos, ieskatieties, ko iesaka citas mammas: www.babyroom.lv