Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Parīzē sākas izšķirošās cīņas

Pārliecinošas uzvaras Francijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā trešdien guva Rodžers Federers, Huans Martins del Potro un Samanta Stosūra, kuri pretiniekiem neatdeva ne seta.

Federers pēc pirmā titula

Kungu vienspēļu turnīra galvenais favorīts Rodžers Federers ceturtdaļfinālā ar 7:6 (8:6), 6:2, 6:4 pārspēja mājinieku pēdējo cerību Gēlu Monfilsu. «Pirms spēles biju ļoti nervozs, taču esmu ļoti pieredzējis. Es zinu, ka tad, kad došos laukumā, spēlēšu vai nu labi, vai ļoti labi,» savu panākumu atslēgu atklāj Federers. «Bija ļoti svarīgi uzvarēt pirmajā setā. Gēls [Monfilss] to juta gan fiziski, gan psiholoģiski. Centos spēlēt agresīvi, tāpēc pieļāvu daudz kļūdu,» 27 gadus vecais tenisists atzina, ka riskējis pat pārāk daudz. Viņš nedēļas nogalē turpinās cīņu par pirmo Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja titulu.

Trešā seta sākumā Monfilss divas reizes lūdza ārsta palīdzību, taču pēc spēles neaizbildinājās ar vēdera sāpēm: «Pirmajā setā man bija daudz iespēju, taču lielāko daļu no tām nespēju izmantot. Tas sarūgtināja, jo vēlāk spēlēt kļuva arvien grūtāk.»

Federers pusfinālā tiksies ar argentīnieti Huanu Martinu Del Potro, kurš pārliecinoši ar 6:3, 6:4, 6:2 pārspēja spāni Tomiju Rovredo.

Austrālijas cerība

Dāmu turnīra pusfinālā trešdien iekļuva ar septīto numuru izliktā Svetlana Kuzņecova, kura aizraujošā cīņā ar 7:6 (7:3), 5:7, 7:5 pārspēja amerikānieti Serēnu Viljamsu. «Zaudējumā varu vainot tikai sevi. Trešajā setā man bija iespēja gūt panākumu, taču to neizmantoju un devu iespēju pretiniecei. Tas bija kā: «Lūdzu, vēlies uzvaru? Es ne.» Un viņa to paņēma,» Viljamsa bija neapmierināta ar savu sniegumu.

Kuzņecovas pretiniece būs turnīra pārsteiguma autore austrāliete Samanta Stosūra. Dubultspēļu speciāliste ar 6:1, 6:3 apspēlēja rumānieti Sorānu Kirsteu, kļūstot par pirmo Austrālijas tenisisti 21 gada laikā, kura Parīzē spējusi iekļūt pusfinālā. «Esmu kā septītajās debesīs. Laimīga, satraukta, manī valda visas iespējamās pozitīvās emocijas,» sajūsmu neslēpa Stosūra, kura līdz šim Grand Slam turnīros tikai reizi bija tikusi tālāk par trešo kārtu.

Noskaidros finālistes

Ceturtdien notiks abas pusfināla cīņas dāmu vienspēļu turnīrā. Vispirms sacentīsies pasaules ranga līdere Dināra Safina un slovākiete Dominika Cibulkova. Abās iepriekšējās savstarpējās spēlēs vieglas uzvaras guvusi Safina, taču Cibulkova šogad Francijas atklātajā čempionātā spēlē ļoti pārliecinoši, kopš otrās kārtas visas pretinieces pārspējot divos setos.

Kuzņecova un Stosūra savā starpā vienīgo reizi spēlējušas pirms pieciem gadiem. Austrālijas tenisiste, kura lielākos sasniegumus līdz šim guvusi dubultspēļu turnīros, ir apņēmības pilna pacīnīties par vietu finālā: «Pēdējos divos gados ieguldītais darbs patiešām atmaksājas. Esmu vairāk nobriedusi. Jāatzīst, ka esmu nedaudz pārsteigta par savām sekmēm Parīzē. Neesmu sev izvirzījusi konkrētus mērķus, taču esmu pārliecināta par saviem spēkiem, lai arī iepriekšējo turnīru rezultāti nebija labi. Zinu, ka esmu tuvu savai labākajai kondīcijai.»