Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Satrieca ar precizitāti

Disciplinēta aizsardzība, ātrs uzbrukums un droša roka metienā. Tie bija galvenie komponenti, kas ļāva VEF Rīga basketbolistiem ULEB Eiropas kausa izcīņas otrā posma pirmajā mājas spēlē otrdien Arēnā Rīga ar 99:76 sakaut vienu no turnīra galvenajiem favorītiem Bilbao Basket. Komanda, kas vēl pērn Eirolīgas ceturtdaļfinālā izrādīja sīkstu pretestību varenajam Maskavas CSKA, Rīgā bieži vien šķita apjukusi, vērojot Latvijas čempionu sniegumu.

Uzvara uzlabojusi vefiešu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, taču, lai tās saglabātu tikpat reālas, nākamajās divās spēlēs jātiek galā ar sīkstajiem Čehijas čempioniem Nimburkas ČEZ.

Apzinoties, cik nozīmīga šī spēle bija cīņā par to, lai saglabātu cerības tikt Eiropas kausa ceturtdaļfinālā, priecē, ka rīdzinieki parādīja vienu no labākajiem sniegumiem šosezon. Iespējams, pat vienu no labākajiem atjaunotā VEF Rīga vēsturē. «Tā jau jūs, žurnālisti, pēc katras uzvarētās spēles sakāt, ka nozīmīgākā. Es gan tā nedomāju,» pieticīgāks ir VEF Rīga kapteinis Kristaps Janičenoks. Viņš uzsvēra, ka šis viens panākums vēl neko negarantē, jo šajā spēcīgajā konkurencē J grupā izšķirošās cīņas par vietu labāko divniekā vēl tālu priekšā.

Viesi no Spānijas attapās pēc Kaspara Bērziņa tālmetienu sērijas un vefiešu 8:0 starta izrāviena, taču tā arī nespēja izraut spēles iniciatīvas valgus no mājinieku rokām. To sekmēja VEF Rīga komandas sekmīgā spēle aizsardzībā, īpaši jau otrajā un trešajā ceturtdaļā, kā arī lieliskā pāreja uzbrukumā. Pretinieki tā arī neatrada pretlīdzekli rīdzinieku ātrajiem un plašajiem uzbrukumiem, turklāt VEF basketbolisti pamanījās trāpīt ne tikai no pašu izkārtotajām brīvajām pozīcijām, bet arī pāri viesu sedzēju rokām.

Protams, bija arī kritiski brīži. Puslaiku mijā Bilbao Basket veica 10:0 izrāvienu, pēc ilga pārtraukuma tiekot vadībā (50:51). Tiesa, VEF atbildēja ar 7:0 un atjaunoja nelielu, taču komfortablu pārsvaru. VEF Rīga spēles likteni lielā mērā izšķīra trešā ceturkšņa beigās, kad divreiz no tālienes precīzi bija Kristaps Janičenoks un Ērls Roulends. Astoņu punktu vietā komandas šķīra jau 14, un šķita, ka spāņiem uz brīdi nolaidās rokas, redzot, ar kādu iedvesmu uzbrūk mājinieki.

Pēdējā ceturtdaļa gan ne tuvu nebija formalitāte. Ne tik daudz tāpēc, ka Bilbao komanda varētu izglābties, bet - lai pavairotu izredzes arī atbildes cīņā Spānijā noturēt pārākumu divu spēļu summā. Galotnē iegūtais 23 punktu parsvars paver gluži labas perspektīvas. «Tāds bija galvenais uzdevums - galotnē iegūt pēc iespējas lielāku pārsvaru, jo tik sīkstā konkurencē punktu attiecībai beigās var būt milzu nozīme,» piekrita Janičenoks.

Nākamās divas spēles Eiropas kausā VEF Rīga aizvadīs pret Nimburkas ČEZ. Vispirms komandas pēc nedēļas tiksies Čehijā, bet 30. janvārī paredzēta spēle Rīgā. Minimālais uzdevums būtu gūt pārsvaru pār čehiem divu spēļu summā, bet jātiecas uz panākumiem abās spēlēs, jo pēdējās divās kārtās pret Spānijas komandām uzvaras gūt būs daudz grūtāk.