Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Turcietes nenolauza

Otro zaudējumu Eirolīgā piedzīvojušas TTT Rīga basketbolistes, kuras savā laukumā ar 60:66 (28:27) piekāpās turku Galatasaray.

Pēc smagā zaudējuma pirmajā kārtā vienai no Eirolīgas favorītēm Ros Cassares māca šaubas par rīdzinieču spēju atgūties pēc tāda nokdauna. Vienveidīgi un lēni veidotie uzbrukumi spēles pirmajās minūtēs šīs šaubas tikai palielināja. Tomēr, norimstot starta drudzim, ar individuālām darbībām izcēlās Lima (pirmie seši TTT Rīgas gūtie punkti), bet ārējā līnijā ar agresīviem caurgājieniem pretinieku aizsardzību terorizēja Kārkliņa (26:21). Viešņu sastāvā līderes cienīgu sniegumu demonstrēja Sofija Janga. Tas gan bija vienīgais, kas pretinieču darbībā atgādināja pagājušās sezonas otra prestižākā Eiropas kausa turnīra Eurocup čempionvienību (Galatasaray precizitāte puslaikā 2pt 10/26, 3pt 1/6). Te gan savs nopelns TTT Rīgas ciešajai un asajai aizsardzībai.

Arī otrajā puslaikā aizsardzība abu komandu izpildījumā ņēma virsroku pār individuāliem pūliņiem uzbrukumā. To sapratušas, rīdzinieces plānveidīgi uzbruka ar visām piecām spēlētājām, kas ļāva tikt brīvās pozīcijās. Metienu garšu sajuta viena no potenciālajām komandas līderēm amerikāniete Vīvere (11 punkti trešajā ceturtdaļā), ļaujot tik mazrezultatīvai spēlei iegūt būtisku pārsvaru (46:38). Tie gan palika pēdējie prieka brīži. Daudzās kļūdas (visā spēlē 26!) un fortūnas novēršanās uzbrukumā TTT Rīgai atņēma cerības uz labvēlīgu iznākumu. «Pēdējā ceturtdaļā iegāza pašu muļķīgi pieļautās kļūdas, un pretinieces mūs ikreiz sodīja ar diviem gūtiem punktiem. Bija arī stress, jo smagi zaudējām iepriekšējo spēli,» atzina Anda Eibele. Eirolīgas trešajā kārtā TTT Rīga 11.novembrī savā laukumā uzņems Itālijas Cras Basket.