Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

VEF sakāve Ventspilī

Cīņas spars un teicams sniegums aizsardzībā sekmēja BK Ventspils panākumu Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē ar VEF Rīgu (77:53). Uzvaras pamatus ventspilnieki ielika jau pirmajā ceturtdaļā (30:14), un atlikušajā spēles laikā pārākums šaubas neradīja.

Sāncenšu otrā savstarpējā spēle šosezon šķita svarīgāka nekā pirmā, kas tika aizvadīta Latvijas čempionāta ietvaros. Vietējais zelts tāpat tiks dalīts tikai pavasarī, bet Baltijā jau šobrīd katrs izcīnītais punkts var izrādīties svarīgs cīņā par iekļūšanu sešu spēcīgāko komandu skaitā.

«Ļoti labi noskaņojāmies spēles sākumam, kas citās spēlēs šosezon biežāk neizdevās nekā izdevās,» mājinieku līderis Mareks Jurēvičus raksturoja pirmo ceturtdaļu, kurā lielā mērā izšķīrās spēles liktenis. VEF Rīgas basketbolisti nešķita gatavi ventspilnieku ātrumam un agresīvajai aizsardzībai. Pēdējo reizi viesi bija vadībā pašā mača sākumā (9:10), kad Agra Galvanovska padotie jau bija sākuši izšķirošo izrāvienu (17:2). Līdera lomu uzņēmās Jurēvičus, kurš šajā laikā guva desmit punktu, bet otrās ceturtdaļas vidū Liepājas basketbola audzēknis bija sametis vairāk nekā visi VEF basketbolisti kopā (18 pret 17). Viesi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā spēlēja pārlieku pasīvi un nespēja pārvarēt mājinieku piedāvāto zonas aizsardzību.

Viesi BK Ventspils ieskrējienu spēja piebremzēt tikai otrajā puslaikā, kad rezultāta starpība bija pārkāpusi otrā desmita slieksni. A.Galvanovskis mača otrajā pusē varēja atļauties izmēģināt arī spēlētājus, kuri dažādu iemeslu dēļ iepriekš spēlējuši mazāk.

«Spēle nevedās jau no paša sākuma,» rezumēja VEF Rīga galvenais treneris Valdis Valters. «Nospēlējām ļoti slikti. Īpaši - pirmo ceturtdaļu. It kā bijām gatavi, taču, iznākot laukumā, nekas neizdevās.» Valters atzina, ka VEF otrdien pretiniekiem ievērojami zaudēja ātrumā. Galvanovskis pēc mača paslavēja visus komandas basketbolistus. «Uzvaru kaldinājām ar cīņas sparu. Ja varam tik uzbrūkošu komandu kā VEF noturēt uz 53 punktiem, varu būt ļoti apmierināts ar spēli aizsardzībā,» sacīja Galvanovskis.

BK Ventspils ar četrām uzvarām septiņās spēlēs turnīra tabulā pakāpies uz otro vietu. Tiesa, bez zaudējumiem cīnās Lietuvos rytas, kas aizvadījis tikai trijās spēles. VEF pirmajās četrās BBL spēlēs uzvarējis vienu reizi. Arī nākamā spēle nebūs viegla - sestdien Arēnā Rīga jāuzņem Lietuvos rytas.