Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Veiksme galotnē

Pirmo uzvaru šosezon Baltijas Basketbola līgas Elites divīzijā sestdien izcīnīja Valmieras basketbolisti, kuri Liepājā ar 73:69 pārspēja vietējās Lauvas. Otro uzvaru guva BK Ventspils, kas savu skatītāju priekšā ar 106:62 sagrāva Ķēdaiņu Nevežis.

Valmieriešu galvenais treneris Gatis Melderis sarunā ar Dienu pauda neapmierinātību, ka spēlē ar Liepāju likteni neizdevās izšķirt jau pirmajā puslaikā, kad tika iegūts pat divpadsmit punktu pārsvars. «Vienā brīdī mūsu spēle sabruka, un pirmo puslaiku beidzām ar neizšķirtu. Mača beigās mūsu pusē bija veiksme - izdevās izcīnīt trīs četras atlēkušās bumbas uzbrukumā, gūt punktus un pārliecību par uzvaru.» Treneris atcerējās, ka līdzīgi Valmierā Latvijas basketbola līgas mačā pirms nedēļas uzvaru guvuši liepājnieki. Abas komandas Latvijas un Baltijas čempionātos šosezon tikušās jau trešo reizi. «Grūti spēlēt ar Liepāju, jo abas komandas ļoti labi viena otru zina un labi spēlē aizsardzībā. Šajās pāris nedēļās bijis pārāk maz laika, lai ievērojami mainītu spēles plānu,» kalendāra sastādītāju dārziņa virzienā akmeni pameta Melderis.

BK Ventspils savā laukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār Ķēdaiņu Nevežis - 106:62. Jau pirmajā ceturtdaļā ventspilnieki ieguva 14 punktu pārsvaru un mača gaitā pretiniekiem tā arī neļāva pietuvoties. Panākums Latvijas čempioniem ļāva pietuvoties līderu sekotāju grupai.

Gan Ventspils, gan Valmieras komandai nākamās cīņas Baltijā paredzētas ar sīksto Tartu Rock, kas varētu būt viens no galvenajiem konkurentiem uz iekļūšanu labāko sešiniekā.