Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Vērtīga uzvara

Veiksmīgām epizodēm mijoties ar kļūdām un paviršībām, VEF Rīga basketbolisti savā laukumā tomēr spēja salauzt Beļģijas kluba Okapi pretestību. Pirmā uzvara FIBA Izaicinājuma kausa grupu turnīrā tika gūta pašā spēles galotnē - 79:76.

Beļģijas komanda Rīgā ieradās ar pieticīgu statistiku vietējā čempionātā, kur deviņās cīņās gūtas tikai divas uzvaras, tādējādi pirmspēdējā vieta deviņu komandu konkurencē. Tomēr piesardzību rosināja tas, ka Izaicinājuma kausa grupu turnīra pirmajā spēlē tikai ar viena punkta starpību (78:79) piedzīvots zaudējums respektablajam Serbijas klubam FMP. Attaisnojumam der fakts, ka Okapi šosezon vēl nav izdevies uzspēlēt labākajā sastāvā - komandu vajā traumas. Dažās Beļģijas čempionāta spēlēs bijis jāiztiek tikai ar sešiem spēlētājiem.

Viesi spēles sākumā laukumā sūtīja piecus dažāda rūdījuma basketbolistus no ASV, kuri pretiniekus centās apspēlēt uz individuālās meistarības rēķina. Vislabāk tas izdevās Braienam Grīnam, pēc kura aktivitātēm VEF Rīga galvenajam trenerim Valdim Valteram jau otrajā minūtē (2:9) nācās saukt savējos uz apspriedi. Otrās ceturtdaļas sākumā vefiņš drīz vien ieguva nelielu pārsvaru, tomēr to palielināt liedza zemā precizitāte no pustālās distances (pirmajā puslaikā 7/20), kā arī biežās kļūdas.

Tālu no pretiniekiem Valda Valtera padotajiem neizdevās aizbēgt arī spēles turpinājumā. Viesi rezultatīvi uzbruka no tālās distances, apskaužami precīzi meta soda metienus (7/7) un ceturtdaļas pēdējā minūtē atkal bija vadībā (60:61). Viss izšķīrās mača galotnē, kurā veiksmīgāki bija mājinieki - Mažeika ar precīziem soda metieniem panāca trīs punktu pārsvaru, bet Okapi pēdējo sekunžu tālmetiens mērķi nesasniedza.

«Šādas uzvaras ir pat vērtīgākas nekā tās, kurās spēle iet no rokas,» priecājās Valdis Valters. «Spēles likteni varēja izšķirt bez šādas galotnes. Lūzuma brīdis bija tad, kad Ingus Bankevics neiemeta divus brīvus tālmetienus, uz ko pretinieki atbildēja ar rezultatīvu trīspunktnieku.» Arī Bankevics sūkstījās par neizmantotajām izdevībām. «Beigās pretinieki šķita jau paguruši, jo visu spēli aizvadīja seši septiņi basketbolisti.»

VEF arī nākamās divas spēles Izacinājuma kausā aizvadīs savā laukumā. Pēc nedēļas Rīgā viesosies Serbijas FMP, bet otrā riņķa sākumā vēlreiz jāspēlē ar Turcijas Banvit, kam viesos zaudēts ar 79:103.