Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Tēma

Pauls Timrots: Cilvēki ir sakreņķējušies, tādēļ notiek tik daudz avāriju © DIENA(62)

Auto raidījumu vadītājs un teātra režisors Pauls Timrots iestudējis traģikomēdiju Svēta lieta, kas smīdinās Dailes teātra publiku pirmizrādē 21.oktobrī. Šoreiz pat Nāve uz skatuves nebūs zaudējusi savu sievišķību, pretējā gadījumā Paulam šis pasākums droši vien šķistu pārāk nopietns. Mākslai viņš ķeras klāt tikai tad, ja tā raisa azartu.   

Zane Daudziņa: Latviešu sieviete ir kā Brīvības pieminekļa Milda © DIENA(57)

Krāšņā aktrise Zane Daudziņa ar jaunu komēdiju pievērš publikas uzmanību Latvijas sieviešu likstām, kas rodas vīra meklēšanas procesā. Izrāžu apvienības Pannas Teātris jauniestudējumu Bruņota un bīstama ar Zani galvenajā lomā veidojis režisors Juris Rijnieks. Aktrise atzīst: viņa izrādes ir foršas ar to, ka tajās vienmēr ir kāds pozitīvs vēstījums un komismā ietērpta dziļāka doma, kas skatītājus aizķer.

Latviešu dziesminieku mīlas stāsts © DIENA(4)

Pasaules populārajā mūzikā ir vairāki zināmi precēti pāri. Džons Lenons un Joko Ono. Sonijs un Šēra Bono (nejaukt ar Bono no U2). Aiks un Tīna Tērneri. Kurts Kobeins un Kortnija Lava. Kima Gordona un Tērstons Mūrs no Sonic Youth. Tādu netrūkst arī tepat Latvijā. Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks.

Krievu vēsturnieks: Putina apetīte rodas ēdot © DIENA(109)

Krievijas vēsturnieks un literatūrzinātnieks Boriss Sokolovs, lai gan iemantojis Putina Krievijas oficiozo vēsturnieku nelabvēlību, sevi par opozicionāru neuzskata, teikdams, ka vienkārši raksta patiesību - piemēram, atklājot nepieklājīgi lielos Krievijas zaudējumus karā. Sokolovs bija ieradies Rīgā pēc Austrumeiropas politikas pētījumu institūta uzaicinājuma, lai koptu neatkarīgo Latvijas un Krievijas vēsturnieku attiecības, taču viņš cer, ka pienāks laiks, kad arī oficiālā Krievija uzlūkos Baltiju kā labu kaimiņu, nevis no impērijas atšķēlušos provinci.

Lukašenko dēls iejuties troņmantnieka lomā © DIENA(19)

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas svētdien, visticamāk, pagarinās Aleksandra Lukašenko pilnvaras pie mūsu kaimiņvalsts stūres. Baltkrievijā viņš valda jau vairāk nekā 20 gadu, bet ar Lukašenko ģimeni baltkrieviem var nākties sadzīvot vēl krietni ilgāk, jo līdera lomai tiek gatavots 11 gadu vecais Lukašenko dēls Nikolajs.

Gulbis: Negribu solidarizēties ar aplokšņu algām © DIENA(83)

Pirms gandrīz 30 gadiem slavenajā Jura Podnieka filmā Vai viegli būt jaunam? toreizējais vidusskolnieks Juris Gulbis uz jautājumu par dzīves mērķiem noskaitīja gana tradicionālu komplektu: sieva, kārtīga ģimene, interesants darbs, mašīna, dzīvoklis un daudz naudas. Tagad viņam tas viss ir, bet aktuāla kļuvusi kāda cita atziņa, ko toreiz filmā izklāstīja Gulbis: "Cilvēkam jābūt pārtikušam, bet ne pārāk; lai viņam mazliet pietrūktu, lai būtu pēc kā tiekties.

Volkswagen skandāls var izraisīt dīzeļdzinēju norietu © DIENA(27)

Jūlija nogalē vācu autobūves milža Volkswagen centrālajā birojā Volfsburgā bija iemesls svinībām. Tikko bija saņemti pārdošanas dati par 2015.gada pirmo pusgadu, kura laikā visā pasaulē bija notirgoti 5,04 miljoni jaunu Volkswagen grupas ražoto automobiļu, tādējādi apsteidzot Japānas autoražotāju Toyota (5,02 miljoni auto), kas kopš 2011.gada bija globālā autotirgus līderis. Šogad kopumā Volkswagen grupa plānoja pārspēt pagājušogad sasniegto rekordu — 10,14 miljonus pārdoto automobiļu.

Latviete kivi zemē © DIENA(26)

Pirms došanās uz Jaunzēlandi par šo zemi biju daudz dzirdējusi, bet dzīvošana pie vietējiem un brīvprātīgais darbs palīdzēja to iepazīt no dažādiem skatupunktiem.

Kā Zīgerists latviešiem demokrātiju mācīja © DIENA(27)

6.Saeimas vēlēšanas pirms 20 gadiem sagādāja pamatīgu šoku, jo pie varas rāvās populisti ar «banānu karali» Joahimu Zīgeristu priekšgalā. Vēlēšanu rezultātā Latvija riskēja novirzīties no ārpolitiskā kursa, kas bija vērsts uz iekļaušanos Eiropas Savienībā un NATO, tā vietā aizstaigājot pa citu taku.

Indra Roga: Teātris nedrīkst proponēt ļaunumu © DIENA(24)

Nacionālā teātra režisore Indra Roga viesojas Valmieras teātrī ar visai pretenciozu ciemakukuli — viņa iestudējusi Mihaila Bulgakova leģendāro Meistaru un Margaritu. Par tikšanos ar valmieriešiem Indra saka: "Tas ir veselīgi. Kad ilgstoši strādā vienā vietā, izbraukšana ir kā vitamīnu deva, kas uzlabo asinsriti un palīdz atjēgties. Rīgā varu sailgoties pēc valmieriešiem, un otrādi."

Japāniete, kas ir sajūsmā par sklandraušiem © DIENA(25)

Pirmo reizi japāniete Norie Curuta ieradās Latvijā pirms vairākiem gadiem. Studējot antropoloģiju dzimtajā Japānā, viņai kāds draugs bija pastāstījis par suitiem, Suitu sievām un viņu dziedāšanas manieri burdonu. Nokļuvusi Alsungā, Norie iepazinās ar suitu sievu Mariju Steimani, draugu sauktu par Ruču, un tā sākās šis neparastais stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas iemūžināta arī režisores Ināras Kolmanes dokumentālajā filmā Ručs un Norie, kas nu skatāma arī Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps programmā.

Huligānes džentlmeņu līgā © DIENA(2)

Lielbritānijā turpinās gada notikums pasaules sportā — Pasaules kauss regbijā, kas skatītāju auditorijas ziņā atpaliek vien no pasaules čempionāta futbolā un vasaras olimpiskajām spēlēm. Regbijam arī Latvijā ir gana sena vēsture, bet šoreiz Sestdiena tiekas ar dāmām, kas aizrāvušās ar šo sporta veidu.

Cita Taizeme — bez seksa un pludmalēm © DIENA(6)

Bangkoka ar visām tās izklaidēm, jūra un saules apspīdētās pludmales, iespējams, ir noturīgākie Taizemes simboli. Tomēr aiz šīs spozmes valsts ziemeļaustrumos klusi un kautrīgi ir paslēpusies cita Taizeme, kur ārzemniekus neredz tikai kā ienākumu avotu.

Eiropa netiek galā ar bēgļu plūsmu © DIENA(178)

Eiropas Savienībā tikai šogad vien ieradies jau pusmiljons cilvēku, kas bēg no kara un nabadzības dzimtenē. Daļā Eiropas valstu bēgļus labāk redz ejam, nevis nākam. Vienlaikus eiropieši līdz šim maz darījuši, lai palīdzētu risināt krīzes kaimiņu reģionos.

BASE lēcējs: Lidojuma laikā jūtos kā filmu supervaronis © DIENA(3)

Daudzi viņus dēvē par trakiem, bet paši drosminieki domā, ka lidojuma laikā ielūkojas paradīzē. Šī nodarbe ir pazīstama kā BASE jumping jeb lēkšana no klints, tilta, debesskrāpja vai kāda cita augsta objekta. Pirms šī piedzīvojuma jāveic milzīgs darbs ar sevi, fiziski un garīgi treniņi, lēciena laikā jāsastopas ar gaisa plūsmu un stājas spēkā aerodinamikas likumi, kas pieprasa maksimālu koncentrēšanos, iegūto prasmju apvienošanu, likšanu lietā un galu galā arī veiksmi.

Džemma Skulme 90 gadu jubilejā: Mākslas nekad nav par daudz © DIENA(42)

20.septembrī gleznotāja Džemma Skulme svinēs 90 gadu jubileju, bet jaunākajos darbos viņa izbauda bērna brīvību. Džemma ir pazīstama gleznotāja no slavenas mākslinieku dzimtas, bet pagājušā gadsimta 70.gadu vidū un 80.gados viņa bija okupētās jeb padomju Latvijas mākslas pasaules konstitucionālais monarhs, cik nu vispār tajā režīmā varēja runāt par jelkādu konstitūciju, un nodrošināja saviem pavalstniekiem relatīvi lielāku brīvību nekā māksliniekiem citās impērijas malās.

Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe: Esmu ciets riekstiņš © DIENA(10)

Dailes teātra aktiera Daiņa Grūbes lomu sarakstā blakus citiem dīvaiņiem klāt nācis vēl viens — nelaimīgā un kroplīgā Radība jauniestudējumā Frankenšteins. Talantīgā režisore Laura Groza–Ķibere acīmredzami ir atzinusi Daini par savu aktieri, pašas veidotajos iestudējumos uzticot viņam sarežģītas lomas: Song Lilinga izrādē _M.