Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Rīgas konference

Pārdomās un bažās par alianšu nākotni

Rīgas konferencē, politiķiem, ekspertiem un analītiķiem diskutējot par aizvadītā gada ģeopolitikas aktualitātēm, galvenais uzsvars bija veltīts bažām par militāro un ekonomisko alianšu nākotni. Pēc Krievijas agresijas Ukrainā 2014. gadā uztraukums par militāro saspīlējumu diskusijās un ekspertu vēstījumos ir noplacis. Tagad to aizstājušas raizes par nekonkrēto nākotni, ko lielā mērā radījis ASV prezidents Donalds Tramps, kritizējot NATO un apšaubot alianses lietderīgumu, kā arī Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības.

Vējonis: Brīvība, taisnīgums, cieņa ir vērtības, kas kopīgi jāaizsargā

"Atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, mēs svinam neatkarību un mūsu kopīgās vērtības - brīvību, taisnīgumu, cieņu pret visiem cilvēkiem. Tās ir Amerikas vērtības, tās ir Eiropas vērtības, un tās ir Latvijas vērtības. Tās ir mūsu vērtības un mums ir jādara viss iespējamais, lai kopīgiem spēkiem tās saglabātu un aizsargātu," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien Rīgas konference 2018 atklāšanā.

Tiešraide: Rīgas konferences 2018 pirmā diena

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā piektdien, 28. septembrī no plkst. 14 vērot Rīgas konferences 2018 pirmās dienas tiešraidi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Politika un populisms

Nupat notikušajā ārpolitikas un aizsardzības problēmu forumā Rīgas konference 2017 Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, aktualizējot populisma ietekmi, norādīja, ka tas par grēkāzi izvēlējies liberālismu, piedēvējot tam visas pasaules vainas.

Vīķe-Freiberga mūsdienu populismu salīdzina ar viduslaikiem

Mūsdienās par populisma mērķi tiek izvēlētās grupas vai politiskas pozīcijas, kā liberālisms, kas tiek padarītas par grēkāzi, līdzīgi kā viduslaikos, kad par grēkāžiem tika padarītas raganas un sātans, sestdien Rīgas konferencē sacīja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide