Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Vēsture fotogrāfijās

3D koki un vēstures liecības jaunajā Google Earth

Google veikusi Google Earth jaunākās - 6. versijas publicēšanu beta versijā, papildinot to ar integrētu ielas skatu (Street View), 3D kokiem un vēsturisko skatu. Daudziem datora lietotājiem Google Earth ir pasaules izzināšanas un izpētes rīks, ar ko doties virtuālā ceļojumā dažādās pasaules malās, turklāt Earth piedāvā arī dažādu papildus informāciju - enciklopēdiskus datus, fotogrāfijas un 3D ēku modeļus.

FOTO: Tirdzniecības firmas “J.Jaksch&Co” nams

1901. gada 2. decembrī (pēc vecā stila) atklāja tirdzniecības firmas “J.Jaksch&Co” jauno namu. Ēku cēla vecās tirgotavas vietā pēc Rīgas arhitekta K.D. Felsko un Nirnbergas arhitekta T. Eiriha projekta Šāļu (tag. Kaļķu) ielā – netālu no rātsnama. Eklektisma stilā celtajam, modernajam universālveikalam pirmajam Rīgā bija centrālapkure, elektriskais apgaismojums un lifts.

FOTO: Rīgas zooloģiskais dārzs

1912. gada 14. oktobrī (pēc vecā stila) atklāja tagadējo Rīgas Zooloģisko dārzu. Jau 1911. gada aprīlī Rīgas pilsētas valde ar biedrību “Zooloģiskais dārzs Rīgā” noslēdza līgumu par 16,4 ha lielas platības iznomāšanu dārza veidošanai Mežaparkā. Ēku un dzīvnieku mītiņu izvietojuma projektu izstrādāja Rīgas pilsētas dārzu direktors Georgs Kūfalts, bet celtnes projektēja arhitekts Hermanis Zeiberlihs.

FOTO: bezalkohola biedrības Ziemeļblāzma nams

1904.gada 15.augustā (pēc vecā stila) svinīgi atklāja bezalkohola biedrības Ziemeļblāzma namu. Tā celtniecību organizēja biedrības dibinātājs, rūpnieks un filantrops Augusts Dombrovskis. Trīsstāvu ēka būvēta no koka, tās priekšpusē un aizmugurē bija sešas akmens kolonnas. Ēkā bija teātra un koncertu zāle, bibliotēka, bumbotava, bufete, biljarda, sapulču un kursu telpas.

FOTO: Rīgas rātsnams

1765. gada 1. oktobrī (pēc vecā stila) atklāja Rīgas Rātsnama jauno ēku. Plkst.6 no rīta Rātslaukumā skanēja apsveikuma dziesmas, bet vēlāk svinības turpinājās Domskolā, kur runu teica arī toreizējais Domskolas skolotājs, filozofs Johans Gotfrīds Herders. Jauno ēku cēla 15 gadus, pēc militārā inženiera un arhitekta Johana Frīdriha fon Etingera projekta.

FOTO: Rīgas autoosta

1964.gada 21.jūlijā ekspluatācijā nodeva Rīgas autoostu. To būvēja pēc institūta Latgiprostroj arhitekta Georga Minca projekta. Autoosta celta, balstoties uz funkcionālismu — pasažieri ierodas no Prāgas ielas, autobusi — no Maskavas ielas puses. Četrstāvu ēkā atradās uzgaidāmās telpas, 15 biļešu kases, satiksmes un pilsētas izziņu biroji, frizētava, kioski, ēdnīca, 42.

FOTO: Latvijas Nacionālā opera

1860.gada 4.augustā (pēc vecā stila) lika pamatakmeni Rīgas Pilsētas teātra jaunajai ēkai (tagad Latvijas Nacionālajai operai). Pasākumā piedalījās arī nākamais troņmantinieks Nikolajs Aleksandrovičs, kurš mira 1865.gadā, tā arī nekļūstot par imperatoru. Projekta autors bija Sanktpēterburgas profesors arhitekts Ludvigs Bonštets.

FOTO: Bastejkalna tiltiņš

1892. gada 19. septembrī (pēc vecā stila) pārbaudīja gājēju tiltiņam pāri pilsētas kanālam pie Bastejkalna oriģinālo, spraišļu konstrukcijā uzbūvēto velvi. Ar smilšu slāni imitējot 500 kg/m² lielu pūļa slodzi, velvi noslogoja divas stundas, pēc kurām tā ne ieplaisāja, ne arī guva citus bojājumus. Velve bija mūrēta no V.

FOTO: Pulvertornis

1892. gada 12. septembrī (pēc vecā stila) Rīgā notika svinīga korporācijas “Rubonia” mītnes atklāšana vienā no bijušajiem Rīgas nocietinājuma torņiem – Pulvertornī. Tā pārbūvi veica pēc arhitekta Hermaņa Hilbinga projekta. Pulvertornim uzlika jaunu ar šiferi segtu jumtu. Pret pilsētu vērsto nenoslēgto torņa daļu aizbūvēja ar neogotiskās formās dekoratīvu ķieģeļu sienu un logiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide