Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Marina Stepnova. Lazara sievietes

Jāņa Rozes apgāds laidis klajā jaunu kaislību romānu – Marinas Stepnovas Lazara sievietes, informēja izdevniecības pārstāve Daiga Bitēna.

Romāns ir neparasta ģimenes sāga no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām. Stāsts par mīlestību, zaudējumiem un cilvēka ģenialitāti.

Kas īsti ir Lazars Lints? Cilvēks bez ģimenes? Cilvēks bez pagātnes? Cilvēks bez piederības? Zināms vien tas, ka astoņpadsmit gadu vecumā viņš pēkšņi uzradies no nekurienes un diviem augstas klases akadēmiķiem pierādījis, ka ir ģēnijs.

Utainu, blusainu, pinkainiem matiem un noplukušām drēbēm Sergejs Aleksandrovičs Čaldonovs viņu uz laiku izmitina savās mājās. Tieši tur Lazars Lints iepazīst savu pirmo mīlestību – četrdesmit gadus vecāku par viņu pašu. Tā ir Marusja, Čaldnova sieva.

Lazars ir ģeniāls zinātnieks un reizē liels, apjucis bērns. Romāna gaitā lasītājs tiek iepazīstināts ar trīs viņa mūža sievietēm, kuru dzīves un likteņi saistīti ar šo pretrunu plosīto personību. Pirmā ir jau iepriekš minētā Marusja. Otrā – jauna un naiva praktikante, pat nenojauš, ka kļuvusi par jau krietni padzīvojušā Lazara kaisles objektu. Tomēr pavisam drīz viņas dzīve sagriežas kājām gaisā, atraisot vistumšākās dziņas un uz mūžu laupot spēju mīlēt. Trešā – Lidočka, Linta mazmeita, kas apveltīta ar izcilu talantu, tomēr paredzamā spožā nākotne uz lielās skatuves viņai nesniedz nekādu gandarījumu. Iespējams, meitenei jāizpērk vectēva grēki, bet varbūt – lemts izrauties no dzimtas pārpratumu, nedienu, naida un nolemtības apļa.

Marina Stepnova ir viena no populārākajām mūsdienu krievu prozaiķēm. Stepnovas romāns Ķirurgs (2005) ticis nominēts Nacionālā bestsellera prēmijai, Lazara sievietes pērn izvirzīts visām lielākajām Krievijas daiļliteratūras balvām un izpelnījies lielu lasītāju mīlestību.

No krievu valodas tulkojusi Maija Stūrniece
Māksliniece Gita Treice

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies dzejnieks Valdis Rūja

Mūžībā aizgājis pēc stāža viens no vecākajiem Rakstnieku savienības biedriem, dzejnieks Valdis Rūja, informēja savienības pārstāvis Arnolds Auziņš.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja