Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Umberto Eko. Iepriekšējās dienas sala

Jāņa Rozes apgādā iznācis ievērojamā itāļu rakstnieka un semiotiķa Umberto Eko romāns Iepriekšējās dienas sala, informēja izdevniecības pārstāve Ieva Krūmiņa. Tas_ _ir jau desmitais slavenā autora darbs, kuru izdevis Jāņa Rozes apgāds.

Iepriekšējās dienas sala (1994) ir Umberto Eko trešais romāns. Romāna darbība risinās 17. gadsimtā, kad ķīmija un alķīmija joprojām ir cieši savijušās, savu filosofisko pasaules redzējumu formulē Renē Dekarts un pārsteidzošus atklājumus astronomijā piesaka Galileo Galilejs. Grāmatas galvenā varoņa iekšējie pārdzīvojumi norit uz šī baroka laikmeta zinātnes, metafizikas un kosmoloģijas ideju fona. Roberto della Grīva, jauns itāļu augstmanis, ir vienīgais izdzīvojušais pēc kuģa bojāejas vētras laikā. Viļņi viņu aizskalo pie cita kuģa, kura apkalpe ir noslēpumaini pazudusi un kurš noenkurots netālu no skaistas salas, kas paliek nesasniedzama, jo Roberto neprot peldēt. Pilnīgā vientulībā viņš atceras savu dalību Kasāles aplenkumā un dzīvi Parīzē. Ilgodamies pēc mīļotās un apsēsts ar ideju par iedomāto ļauno dvīņubrāli Ferranti, viņš ir pārliecināts, ka visas nedienas beigtos, ja vien izdotos sasniegt Iepriekšējās dienas salu...

Grāmatas tulkotāja Dace Meiere stāsta: "Romāns ir par cilvēka vientulību un iekšējo divdabību, par bezcerīgu cīņu pašam ar sevi, par mūžam nesasniedzamo Iepriekšējās dienas salu, kas vienlaikus ir labojamas pagātnes un laimīgas nākotnes apsolījums. Eko, protams, spēlē ierastās erudīcijas spēlītes: šī grāmata savā ziņā ir 17. gadsimta pirmās puses ideju antoloģija – savdabīga ieslēptu un mazliet pārveidotu citātu kolāža no tā laika dzejas un prozas, filosofijas un teoloģijas traktātiem, ģeogrāfu, astronomu un fiziķu darbiem. Tiem, kuri vēlas rakt dziļāk, iesaku pievērst uzmanību nodaļu nosaukumiem, jo ikviens no tiem ir kādas 17. gadsimta grāmatas nosaukums."

Umberto Eko dzimis Alesandrijā 1932. gadā; filosofs, medievists, semiologs, plašsaziņas līdzekļu pētnieks, vairāku akadēmisku un neakadēmisku darbu autors. Prozā debitējis 1980. gadā ar romānu Rozes vārds, kam seko Fuko svārsts (1988), Iepriekšējās dienas sala (1994) un citi.

Latviešu valodā Jāņa Rozes apgādā līdz šim iznākuši Umberto Eko darbi: Rozes vārds, Fuko svārsts, Bodolīno, Prāgas kapsēta, Ķēniņienes Loanas mistiskā liesma, Kā uzrakstīt diplomdarbu un antoloģijas Neglītuma vēsture, Skaistuma vēsture un Sarakstu karuselis.

Romānu Iepriekšējās dienas sala no itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere, mākslinieciskais noformējums – Tomass Folks.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tādi laiki

Lavierējot gar pārtikas veikala plauktiem, domāju par Sartra romānu Nelabums, kurā viņš raksta: "Pēdējo pāris nedēļu laikā ir notikušas pārmaiņas. Bet – kur? Vai tas esmu es, kurš ir mainījies?...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja