Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Vilnis Vējš: Nealkstu dot padomus

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
nav jau mums patreiz mākslas.......
n
hipiji.........
nevajag indīgi
n
bet labs kritiķis............vērojiet varbūt Silviju....ar mīlestību, par slikto labu recenziju nerakstīs.......
Ko vērot?!
K
Silvijas žults izdalīšanos? D
 • 4
 • 0
Skaisle
S
negribēju iejaukties,bet nu - kā saka - ko aiz gara laika neizdarīsi. Slinkums meklēt citātus, bet mans priekšstats ir tāds, ka tieši šim kungam ir gana asss un indīgs izteiksmes veids. Kā saka - neiekodīs - nebūs gandarījuma. Cita lieta par kritiku kā tādu. Atceros kā mācījos skolā - literatūras skolotāja ieteica LM vai Karogā lasīt tādu un šitādu recenziju - par dzeju, par romāniem, stāstiem. Tie bija milzu gari raksti, bet ja man bija interese - varēju lasīt un izlasīt. Savukaŗt, šodien - ja teiksim es strādātu skolā un gribētu gluži kā man savulaik, ieteikt skolēniem - izlasiet to vai izlasiet šito - man nebūtu ko ieteikt. Latvijā šobrīd pieejamā kritika - vairāk ir aprakstoša - atstāstoša. Ja tiek pateikts, ka , piemēram, autora visa uzmanība ir "aizgājusi" detaļās, tad tūlīt seko tāda kā taisnošanās no kritiķa puses. Es vienmēr domāju,ka tas ir tas tolerances diktatūras efekts. Piemēram, man nekādi nav pieņemams un es nekādi vairs Daces Rukšānes atsauksmēm par grāmatām. Jo tās ir tikai pozitīvas. Man šķiet, ka tomēr ir jābut spējīgam pateikt plusus un mīnusus, to kas ir un to ,kas nav izdevies. Nezinu - varbūt tās ir arī kaut kādas padlaiku cilvēka ilgas pēc autoritātēm, pēc tā,ka skolotājs pateiks - tam pievērs uzmanību, tam nē - nezinu. Bet - ja izlasu kritiku un vai pat neizlasu, jo tā vairāk ir kā pļāpas , un neko negūstu - tad man šķiet nav īsti. Un protams, tam ,ka mūsu kā mēdz teikt - kultūrtelpa - ir tik vien maziņa , toties kultūrcilvēki tik vien diženi un ātri uz apvainošanos - nu nav viegli būt kritiķim. Tas nu ir fakts. Kinoraksti.lv lasīju par jauno Sīmaņa filmu. Meitenīte raksta - atstātu apmēram - kinomāksla Eiropas telpā ... Un es spriedu - kāpēc nevar bez tās telpas ? Uzreiz rodas asociācija, ka var būt arī kinomāksla uz Eiropas jumta, vai balkona... un tad vēl mani šausmīgi kaitina visi diskursi un marginalitāte un konkstrukcija un dekonstrukcija un visi tie 101 - post ... Es jau teiktu, ka šodienas inteliģenta cienīgi būtu rakstīt un runāt latviski - parādot sava prāta spēju izteikt gudras un dziļas domas bez svešvārdu vārdnīcas.
Ļoti precīzi
Ļ
Preses izdevumi ir koruptīvi paverdzinājušies, tāpēc pie mums preses brīvība ir tikai teorētiska.
 • 15
 • 0
>>Diemzhel tas nav parspileju
&
Mediju melīgums ir tikai sekas tam, ka mediji ir korporatīvu pasākumu daļa. Un tikai. Mediji nav profesionāli mediji, jo nav naudas. Tāpēc mediji ir varas piedēkļi, ko nopērk, turklāt lēti. Piemēram, KD finansē ar 100000 ABLV, un vai ir vērts jautāt: 1) vai kd spodrina ablv tēlu? :) 2) vai redaktori un apakšredaktori, kad izpildījuši galveno pasūtījumu, var savtīgos nolūkos realizēt sev personāli izdevīgus pasūtījumus - pakalpojums pret pakalpojumu, galvenokārt? :) 3) vai esat redzējuši, ka kādā pr projektā iederas reāla kritika, problēmas? Vai kāds zakazščiks par reālu kritiku maksā? :) Pareizi, nē, pr projektos iederas tikai pozitiviščina par sevi un černuha par nedraugiem. To arī saņemam. Kā taja teicienā: savējiem viss, svešajiem "rindas kārtībā" :)))
 • 18
 • 0
Diemzhel tas nav parspilejums
D
Kritikas mums nav un nevar but, jo medoji ir meligi
 • 19
 • 2
> Mums nav kritkas
&
Nevajag pārspīlēt. Arī par JRT izrādēm NN rakstīja ne tikai pa spalvai. Pēdējā laikā gan ir sākušās marketinga un reklāmas rakstu publikācijas. Kāpēc tā? Redaktoru vaina? Literatūrkritikā vairs neraksta ne D.Leinerts, ne R.Briedis, ne R.Ceplis... Kāpēc? Labi, ka vēl A.Baklāne ir kaut kur sameklējama. Noskatījos TV filmu par Osokiniem. Pēc tam nodomāju, salīdzinājumā ar daudziem citiem, par viņiem publikāciju maz. Osokini nav tik ļoti uz savu PR tendēti? Vienkārši strādā? Tieši tāpēc, lai savu PR menedžētāji ( un tādu nav mazums) pierimtos, vai viņus pierimdinātu, nopietna kritika vajadzīga kā ēst.
 • 2
 • 11
Mums nav kritkas
M
Ir savējo apkalpošana. Ja rakstītājs pielien tiem, kam ir vara, viņu publicēs. Ja nepielien - nepublicēs. Izdzīvo konformists. Pat totalitārās sistēmas laikos bija diezgan daudz autoru ar patstāvīgiem spriedumiem par mākslu. Tagad ir jādomā, vaiu vispār kādu var nosaukt. Diemžēl arī Naumanis bija tikai savējo cīnītājs, viņu interešu pārstāvis savos rakstos. Ja neskaita, protams, personiskās intereses - atriebību utt. Paldies, skaisle par tolerances diktatūras apzīmējumu - tas ir precīzi teikts.
 • 22
 • 2
!
!
Burvīgais Vilni! Jūsu spēja pateikt savu viedokli, vismaz darīt to nojaušamu, mazajā, jūtīgajā un atminīgajā Latvijas radošajā vidē ir apbrīnas vērta! Laikam tikai tā var ilgtoši darboties šajā jomā un apsveicu ar balvu!
Vilnis kur burvigs?
V
Attiecibas ar savu drugu?!
 • 11
 • 0
EDVINS
E
intligents kas doma- nekad nav LAIMIGS
Vārds
V
un laimīgam nekāda ponta taisīties inteligentam
 • 2
 • 0
Ērika
Ē
Ai laik Vilnis, hī iz ze best, ja vien arī meiteņu māksliniecēm vairāk uzmanības pievērstu.
Vai tad shim
V
meitenes interese? Nevajag but tik naivai
 • 12
 • 0
Juhans
J
Piekrītu VV teiktajam, ka "Profesionālajā ziņā visvājākajam panku ansamblim ir savi fani. Tur spēlē draugi, un viņi kopīgi bauda. Ne visam ir racionāls izskaidrojums." Zelta vārdi. Protams. Un visā mākslas vēsturē ausi var nogrizt tikai vienu vienīgu reizi.
smiekli no malas: labi sapas!
s
Izskatās, ka Juhana neesošās domas ir neesošas un nepasniegtas balvas vērtas:)))) Nesapas tikai Juhans ar Purvīti...
 • 13
 • 0
Juhans
J
Jūs nolasāt manas domas (visi mazie buŗ ты) Par To Jums Puŗvīša Balva! (visi lieli bur Ты)
 • 0
 • 15
par piekrišanu
p
Visam parasti piekrīt tas, kam savu domu nav. Tā izskatās arī juhana gadījumā
 • 14
 • 3
Kritikas loma
K
Jau sen bija laiks pievērsties kritikai. Šodien Satori A.Rožukalne arī par kritiku, tāpat interesanti bija iepazīties ar Satori diskusiju 2016. gada 11. janvārī /sadaļā "sarunas"/ Kritikas loma Latvijas kultūrā. Apbrīnojams V.Nastavševa tiešums, teikšu drosmīgs. Un A.Baklānes iedziļināšanās recenzējamo darbu izpētē, iepazīstot autora daiļradi kopumā. Un VV piestāv NN balva.
Zāļu Vecis
Z
Apsveicu ar balvu! Patīkami lasīt interviju, kas rimta, bez plātības. Patīkami sajust mākslu un mākslinieku saudzējošo, padziļinātu redzējumu. Tīkams ir pats balvas saņēmējs, kuru personīgi nepazīstu, bet esmu sastapis koptu, vienkāršu, bet tomēr aizvien savā stiliņā, radot iespaidu par kārtīgu, sevi labi organizētu personību, kas izjūt mākslu, ciena māksliniekus, ir ar takta izjūtu- slavējot vai peļot, ir aktīvs un ar savu neiespaidomjamu viedokli visu mākslu labirintā. No saklausām nomanu, ka VV nes sevī atraktīvu dabu un piepulcēšos tiem, kas atzīs, ka balvu nav saņēmis tāpat vien vai blata režīmā. Vēlu panākumus sarežģītajā msfērā un lepojas, ka arī es esmu jelgavnieks.
Vārds
V
piedod tu man kādā vēl režīmā var saņemt " No uzšķērstā krēsla Divpadsmit krēslu dekorācijās izvēlās arī maks ar 1000 eiro biezu stipendiju. "?
 • 7
 • 0
Bez plātības? vai tad interviju nel
B
Komentārs
 • 15
 • 3

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja