Laika ziņas
Šodien
Migla

Izziņota Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps programma

Lielais Kristaps šogad norisināsies no 7. līdz 12. novembrim, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī Splendid Palace vienkopus noskatīties nominētās filmas, studentu konkursa filmas, ārpuskonkursa pirmizrādes, kā arī piedalīties radošās darbnīcās, diskusijās, apmeklēt seminārus un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12. novembrī, informēja Lielā Kristapa mediju koordinatore Lote Eglīte.

Festivāla oficiālā atklāšana notiks  8. novembrī 19 kinoteātrī Splendid Palace, kur gandrīz vienlaikus ar pirmizrādi Forum Cinemas tiks demonstrēta ilgi gaidītā, pēc Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem veidotā spēlfilma Dvēseļu putenis (rež. Dz. Dreibergs), taču jau no 7. novembra skatītājiem būs iespēja redzēt vairākas nominētās spēlfilmas un studentu filmu konkursa nominantus.

Nedēļas nogalē, 9. un 10. novembrī, Lielais Kristaps aicina ģimenes noskatīties Nacionālajai kino balvai nominētās animācijas filmas Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi, Saule brauca debesīs, Rīgas ceriņi un Projām, kā arī piedalīties Valmiermuižas radošajās darbnīcās pirms filmu seansiem jau no plkst. 10. Īpašā cena ģimenes kino apmeklējumam - 10 eiro četrām personām (1 līdz 2 pieaugušie un bērni līdz 12 gadu vecumam).

Sestdien, 9. novembrī, Splendid Palace Lielajā zālē notiks režisora Ivara Zviedra dokumentālo īsfilmu pirmizrādes - Afigenna (17 min) un Meikots Īrijā (42 min); šajās filmās režisors sev raksturīgajā manierē, balansējot starp drāmu un komēdiju, ielūkojas vecāku un bērnu attiecību niansēs. Pēc filmām antropologs Andris Šuvajevs aicina uz diskusiju par bērniem un vecākiem globalizētajā pasaulē.

Tajā pašā dienā Splendid Palace Mazajā zālē plkst. 16 tiks pirmizrādīta režisora Pētera Ķimeļa ārpuskonkursa dokumentālā filma Tēvi '88, kurā jauns cilvēks meklē savu nekad nepazīto tēvu un pārbauda vairākus kandidātus. Drīz pēc tam plkst. 17.30 pirmizrādi piedzīvos režisora Ermīna Baltā īsfilma Nakts Pitfāls, kas nominēta kategorijā Labākā īsmetrāžas filma.

Svētdien, 10. novembrī, plkst. 14 Splendid Palace Mazajā zālē aicinām apmeklēt šī gada mūža balvas laureāta Vara Braslas goda seansu, kurā tiks demonstrēta režisora retrospektīva, ieeja šajā seansā ir bez maksas. Vakarā plkst. 18.30 notiks ārpuskonkursa pirmizrāde Etiopijas, Latvijas, Igaunijas, Rumānijas un Spānijas kopražojuma zinātniskās fantastikas spēlfilmai Jēzus rāda tev lielceļu, epizodiskā lomā redzēsim aktrisi Ivetu Poli.

Lāčplēša dienu 11. novembrī varēs svinēt, apmeklējot Latvijas Televīzijas programmas Latvijas kods. Latvija Šodien dokumentālo īsfilmu pirmizrādes. Programmas pirmajā daļā plkst. 17.30 tiks demonstrētas divas filmas – brāļu Laura un Mārča Ābeļu kopīgi režisētā Pārgājiens '44 un Andras Doršs Skaistai būt. Programmas otro daļu turpinās sieviešu režisoru “uznāciens” - plkst. 19 varēsim redzēt Adrianas Rozes Vārdotājas, Aijas Bley Brīva vieta - Lastādija, Katrīnas Tomašickas un Lauras Meļķes kopdarbu Prīsters.

Svētku vakaru 11. novembrī varēs noslēgt plkst. 18, kopā ar ģimeni skatoties Dzintara Dreiberga filmu Dvēseļu putenis.

Pasākuma kulminācija – svinīgā apbalvošanas ceremonija 12. novembrī sāksies plkst. 19.30 ar sarkano paklāju un 20.30 ar šī gada Lielā Kristapa tematikas Kristaps izmeklē radošu izspēli un laureātu apbalvošanu. Balvu pasniegšanas ceremonija būs vienlaikus informējošs un izklaidējošs pasākums, kurā piedalīsies nominanti un īpašie viesi. Skatītāji balvu pasniegšanas ceremoniju varēs skatīties klātienē, iegādājoties biļetes, vai arī Latvijas televīzijas tiešraidē plkst. 21.15 un LSM platformā no plkst. 20.       

Šogad Lielā Kristapa žūrijas sastāvu veidos ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē augsti novērtēti kino profesionāļi. Zane Balčus - kino zinātniece, FIPRESCI pārstāve (LV), Dāvis Sīmanis kino režisors,  pasniedzējs (LV), Arvīds Krievs - kino režisors, producents (LV), Lolita Ritmane, komponiste (ASV), Boriss Frumins - kino režisors, pasniedzējs (ASV), Larisa Gūtmane - scenāriste, pasniedzēja (Kanāda), Audrjus Stonis -  kino režisors (LT). Par žūrijas komfortu pasākuma laikā rūpēsies oficiālais Lielā Kristapa auto Mercedes-Benz.

Lielā Kristapa dienās ikvienam ir iespēja piedalīties skatītāju balsojumā, balsojot par savu favorītu līdz 10. novembra vakaram portālā DELFI. Šis ir pirmais gads, kad Nacionālajai kino balvai nominētās filmas var noskatīties ne tikai kinoteātrī. Kopā ar Helio ir dota iespēja Lielā Kristapa filmas vērot visā Latvijā, ikvienā mājoklī un jebkurā brīdī - Shortcut lietotnes īpašajā sadaļā Lielais Kristaps ir iekļauta šī un iepriekšējā gada nominēto filmu izlase.

Biļetes uz Lielā Kristapa filmām un pasākumiem ir pieejamas Lielā Kristapa un kinoteātra Splendid Palace mājaslapā un kinoteātra kasē.

 

Savukārt filmu nozares profesionāļi no 7. līdz 8. novembrim tiek aicināti piedalīties spēlfilmu scenāriju rakstīšanas seminārā, kuru vadīs pasaulē atzīta kino dramaturģe un pasniedzēja Dr. Linda Sīgera (ASV). Šis seminārs tiek rīkots sadarbībā ar Eiropas Savienības kultūras atbalsta programmu Radošā Eiropa Media. Informācija par pasākuma norisi un pieteikšanos: mediadesklatvia.eu.

Vairāk informācijas: www.lielaiskristaps.lv

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Man rudenī jābūt vienai(6)

Kādudien pamanīju ko neparastu. Biju sācis runāties ar personām, ar kurām vēl nesen pārāk dziļās diskusijās nemēdzu ieslīgt. Nē, runa nav par manu kaķi Borisu, ar to es sarunājos vienā laidā, un v...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja