Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā +1 °C
Sniega pārslas
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

ISSP Galerijā būs skatāma izstāde Savādā ieleja

Trešdien, 14. augustā, plkst. 18, ISSP Galerijā tiks atklāta sešu jaunu Eiropas mākslinieku izstāde Savādā ieleja (Valley of the Strange), kas pievērsīsies veidiem, kā fotogrāfija ļauj saredzēt ikdienu citā, nepazīstamā gaismā, informēja galerija pārstāve Liāna Beņķe.

Izstāde Savādā ieleja apvieno sešus jaunus Eiropas māksliniekus - Žozē Alvešu (Jose Alves, Portugāle), Džihadu Džaneru (Cihad Caner, Turcija/ Nīderlande), Federiko Čameju (Federico Ciamei, Itālija), Elu Polkovsku (Ela Polkowska, Polija), Roko Veneciju (Rocco Venezia, Itālija) un Anu Zibelniku (Ana Zibelnik, Slovēnija) - kuri caur fotogrāfiju pēta laika robežas un to, kā ikdienišķais kļūst īpatnējs. Izstāde aplūko attēlu lomu pagātnes un tagadnes izpratnē, vienlaikus izceļot to, kā fotogrāfija un video ļauj ikdienu saredzēt citā, nepazīstamā gaismā.Izstādes kurators ir Ēriks Lotons (ASV).

Izstādē redzamās fotogrāfijas, instalācijas un video darbi dzīvo hiperreālajā plaknē, sapludinot patiesību un fikciju un pietuvinoties mūsu visdziļākajām bailēm. Nostaļģija, māņticība un ātri gaistošais satiekas, veidojot nemiera pilnu spriedzi. Tā vietā, lai izvairītos no neērtā vai nepatīkamā, mākslinieki to izbauda, izceļot dažādus ikdienišķus, bet atsvešinošus mirkļus: atsegtu acs ābolu, ieplaisājušu stiklu vai biedējošas vaimanas. Tieši šajās sekundēs, pilnās nenoteiktības un satraukuma, beidzot atmostas visas mūsu maņas.

Ceturtdien, 15. augustā plkst. 18.30, ISSP aicina uz tikšanos ar izstādes māksliniekiem un kuratoru, lai uzzinātu vairāk par izstādē apskatāmajiem darbiem un kopīgi diskutētu par tajā atspoguļotajām tēmām. Izstāde būs apskatāma līdz 28. septembrim.

Izstāde Savādā ieleja ir daļa no PARALLEL fotogrāfijas platformas programmas, kas apvieno 18 Eiropas mākslas organizācijas (tai skaitā ISSP), jaunos māksliniekus un kuratorus, lai veicinātu jaunradi un augstus kvalitātes standartus laikmetīgajā fotogrāfijā. PARALLEL iekļauj muzejus, galerijas, festivālus, skolas un izdevējus no dažādām Eiropas valstīm, piedāvājot apmaiņas un mentoringa iespējas un veicinot sadarbību izstāžu veidošanā starp nozīmīgām institūcijām, jauniem māksliniekiem un kuratoriem.

ISSP Galerijas adrese: Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja